Основна Обука за подготовка на ЕУ проекти

11 Jan 09:30 - 12 Jan 16:30 11 Jan 09:30 - 12 Jan 16:30 - Skopje Skopje
Proefekt Proefekt
Поради огромниот интерес за поголемиот број на повици за предлог проекти Проефект организира за првпат оваа 2018 година Основна Обука планирање предлог проекти од ЕУ и други дона   More info

Зимување Градовци 2018 година

11 Jan 12:00 - 14 Jan 15:00 11 Jan 12:00 - 14 Jan 15:00 - Skopje Skopje
Извиднички Одред „Браќа Миладиновци “ Скопје Извиднички Одред „Браќа Миладиновци “ Скопје
Извидници ЗДРАВО!!! Извиднички одред Браќа Миладиновци ве поканува на уште едно незаборавно, најинтересно, ултра забавно зимување во Извиднички Центар Градовци. Време: 11-14.01...   More info

Thurdsay Burger Night

11 Jan 17:00 - 01 Feb 23:00 11 Jan 17:00 - 01 Feb 23:00 - Skopje Skopje
Distrikt Bar & Kitchen Distrikt Bar & Kitchen
Најдобрите бургери во градот овој месец добиваат upgrade! Прекрасен barbecue Jack Daniels сос подготвен од нашите најдобри готвачи кој што на бургерите им дава посебен вкус! -A...   More info

Whiskey & Marti

11 Jan 20:00 - 12 Jan 01:00 11 Jan 20:00 - 12 Jan 01:00 - Skopje Skopje
Jazz Inn Skopje - Legend Pub Jazz Inn Skopje - Legend Pub
Koga e DJ MARTY pozadi mix pultot, se znae deka ke bide dobra zurka Cetvrtok rezerviran za whisky za samo 100ce.. Izberete nekoj od 7te vidovi koi Vi gi nudime Dobar nacin da...   More info

Cetvrtok: Dj G & Joe Bonga

11 Jan 21:00 - 12 Jan 00:00 11 Jan 21:00 - 12 Jan 00:00 - Skopje Skopje
CASA CUBANA CASA CUBANA
Cetvrtok: Dj G & Joe Bonga Latino...   More info

David Bowie/ Срѓан Јаниќиевиќ / Nano Bar

11 Jan 21:00 - 12 Jan 01:00 11 Jan 21:00 - 12 Jan 01:00 - Skopje Skopje
Nano Bar Nano Bar
We can be heroes, just for one day..We can be us, just for one day...Over and over... Rezervacii na...   More info

Рус & Балкан Бенд во Градска кафеана Фурна

11 Jan 21:00 - 23:59 11 Jan 21:00 - 23:59 - Skopje Skopje
Gradska Kafeana Furna Gradska Kafeana Furna
Четврток (11.1.2018), 21:00 часот, Рус & Балкан Бенд. Уживајте во прекрасна, ексклузивна грчка музика! Ве очекуваме во Градска кафеана Фурна, во амбиент кој ќе Ве остави восхи   More info

Thursday groove

11 Jan 21:15 - 12 Jan 00:15 11 Jan 21:15 - 12 Jan 00:15 - Skopje Skopje
Кафе Бар Љубов Кафе Бар Љубов
Јануарски четврточки грув со Алек...   More info

Четврток ~ BandOff live at LongPlay

11 Jan 21:30 - 12 Jan 01:00 11 Jan 21:30 - 12 Jan 01:00 - Skopje Skopje
Long Play Long Play
The BandOff во состав : Dimitar Petrov drums Tanche Grozdanovski guitar Vlatko Janevski bass Sase Ljoles vocal Придружни вокали : FINLANDIA...   More info

Super hero night

11 Jan 21:30 - 12 Jan 01:00 11 Jan 21:30 - 12 Jan 01:00 - Skopje Skopje
Spalato Caffe Spalato Caffe
Никогаш не си доволно возрасен за да се радуваш на омилените херои. Вечерва навратете се во детството и уживајте во нашата Superhero тематска вечер, и секако...вкусете ги нај...   More info

ЧЕтврток со Бојан Чакра!

11 Jan 21:30 - 12 Jan 00:45 11 Jan 21:30 - 12 Jan 00:45 - Skopje Skopje
Che Cafe Bar Che Cafe Bar
Со Чакра и звуците на џезот, блузот и фанкот се сакаме, четвртоците ни се многу фини и оваа година :) Mузику за душу...   More info

The Ringtones во четврток!

11 Jan 23:00 - 12 Jan 02:00 11 Jan 23:00 - 12 Jan 02:00 - Skopje Skopje
Club Marakana Club Marakana
Четврток Рингси старт 23:00 50 на пијачки влез бесплатен со резервација! :) Резервирајте по СМС на 075 274 032 www.facebook.com/weareringtones www.instagram.com...   More info

Midnight club weekend agenda (11.01-13.01)

11 Jan 23:59 - 14 Jan 04:00 11 Jan 23:59 - 14 Jan 04:00 - Skopje Skopje
Midnight Club Midnight Club
Секој викенд е нова приказна,програма составена за сечиј вкус. Ве покануваме да не посетите и оваа недела. Традиционално почнуваме со Четврток И овој четврток тука се танцовите...   More info

Cabin Crew Open Recruitment Day in Skopje

12 Jan 09:00 - 09:30 12 Jan 09:00 - 09:30 - Skopje Skopje
Park Hotel Park Hotel
We are still looking for young, cheerful people full of energy who would like to join us as a Flight Attendant Cabin Crew in our Central and Eastern European bases! When should...   More info

Презентација на И3 - проект на ЕУ Интерег БалканМед Програма

12 Jan 11:00 - 12:00 12 Jan 11:00 - 12:00 - Skopje Skopje
Knowledge Center Knowledge Center
Од август минатата година, во Република Македонија започна да се имплементира И3 проект избран за финансирање со првиот повик на Интерег-Балканската Медитеранска програма. Целта...   More info

Кадифе @Фурна/ 12,13 & 14.1.2018

12 Jan 15:30 - 14 Jan 19:00 12 Jan 15:30 - 14 Jan 19:00 - Skopje Skopje
Gradska Kafeana Furna Gradska Kafeana Furna
Повелете на акустична музика со бендот Кадифе во Градска кафеана Фурна. Од петок-недела ( 12,13 & 14.1.2018) ве очекуваме на попладневно уживање збогатено со виолина и гитарата о   More info

Charity Party / Bazaar

12 Jan 16:00 - 13 Jan 00:00 12 Jan 16:00 - 13 Jan 00:00 - Skopje Skopje
Berlin bar und kaffee Berlin bar und kaffee
Berlin bar und kaffee ве поканува да присуствувате на хуманитарниот базар и хуманитарната забава на 12.01.2018(Петок), кои ќе се одржат за младата 24 годишна Марина Јовановска...   More info

WIne & Cheese Weekends

12 Jan 17:00 - 28 Jan 00:00 12 Jan 17:00 - 28 Jan 00:00 - Skopje Skopje
Distrikt Bar & Kitchen Distrikt Bar & Kitchen
Wine & Cheese Weekends! Загрејте се во зимските ладни денови со чаша црвено вино во прекрасниот амбиент на Дистрикт Бар и Ресторан! Специјална понуда : Црвено/бело вино (флаша) и...   More info

12-28.01 // Casa Cubana \\ Euro 2018 Croatia

12 Jan 17:00 - 20 Jan 20:00 12 Jan 17:00 - 20 Jan 20:00 - Skopje Skopje
CASA CUBANA CASA CUBANA
Хрватите ќе бидат по втор пат домаќин на 13-стото последователно европско првенство одганизирано од Европската ракометна федерација The 2018 EHF European Men's Handball...   More info

Simply The Best (Концерт по повод празникот „Василица“)

12 Jan 20:00 - 22:30 12 Jan 20:00 - 22:30 - Skopje Skopje
Makedonska Opera i Balet - Macedonian Opera and Ballet Makedonska Opera i Balet - Macedonian Opera and Ballet
12.01.2018 и 13.01.2018 20.00 ч. Традиционален концерт по повод празникот Василица SIMPLY THE BEST Rock & Pop '80s & '90s Македонската опера и балет ја продолжува традицијата...   More info

Петок со Сани и Иво во Ла Тана

12 Jan 20:00 - 13 Jan 00:00 12 Jan 20:00 - 13 Jan 00:00 - Skopje Skopje
Gostilnica La Tana Gostilnica La Tana
Не ја пропустајте најдобрата забава во градот со единствената САНИ...078 200...   More info

80s Dance Party

12 Jan 20:00 - 13 Jan 01:00 12 Jan 20:00 - 13 Jan 01:00 - Skopje Skopje
Jazz Inn Skopje - Legend Pub Jazz Inn Skopje - Legend Pub
Маркиз овој петок ни се враќа со нејзината музика од 80тите ! Добро познатиот подиум, овој петок е за играње и потење. Промоција на пелинковец и црнче по 60ден ! Во петок се гле   More info

Friday Mixtape со Charley at LongPlay

12 Jan 21:00 - 13 Jan 01:00 12 Jan 21:00 - 13 Jan 01:00 - Skopje Skopje
Long Play Long Play
PETOCKI BEST MUSIC HITS ZAEDNO SO DJ Charley ZA ODLICNA ZURKA TUKA SE I : FINLANDIA ............................................. 80 ден. JACK DANIEL'S...   More info

Рус & Балкан Бенд во Градска кафеана Фурна

12 Jan 21:00 - 23:59 12 Jan 21:00 - 23:59 - Skopje Skopje
Gradska Kafeana Furna Gradska Kafeana Furna
Петок (12.1.2018), 21:00 часот, Рус & Балкан Бенд. Уживајте во прекрасна, ексклузивна грчка музика! Ве очекуваме во Градска кафеана Фурна, во амбиент кој ќе Ве остави восхитени...   More info

Session Selection at Chillin' Bar

12 Jan 21:00 - 13 Jan 00:00 12 Jan 21:00 - 13 Jan 00:00 - Skopje Skopje
Chillin' bar Chillin' bar
Дечките од Session Selection повторно петочки расположени за уште една акустична журка кај нас! Се гледаме во 21 ч...   More info

Нола викенд програма 12-13.01.2018

12 Jan 21:00 - 14 Jan 01:00 12 Jan 21:00 - 14 Jan 01:00 - Skopje Skopje
Nola Lounge Bar Nola Lounge Bar
Да ја испратиме годината по православниот календар со одлични забави... Петок 12.01.2018 МАРКО ЛОГАУТ Сабота 13.01.2018 ПРАВОСЛАВНА НОВА ГОДИНА ЃОКО ТАНЕСКИ (за сабота резе   More info

Friday Latin Pop House

12 Jan 21:00 - 13 Jan 00:00 12 Jan 21:00 - 13 Jan 00:00 - Skopje Skopje
CASA CUBANA CASA CUBANA
Петок: најлудите забави во стилот на Куба, со ритмови, музика, движења помешани со оригинален вкус на The GodFather 160ден Повелете и почувствувајте ја енергијат rez:072-311...   More info

Petok: Sonja Ismail @Cresha Bar!

12 Jan 21:30 - 13 Jan 01:00 12 Jan 21:30 - 13 Jan 01:00 - Skopje Skopje
Cresha Bar Cresha Bar
Vo petok slushame odlicni muziki so Sonja Ismail... Posle 21:30h ;) rsvp...   More info

Dj Vito, Friday at Van Gogh bar

12 Jan 22:00 - 13 Jan 01:00 12 Jan 22:00 - 13 Jan 01:00 - Skopje Skopje
Van Gogh Bar Van Gogh Bar
  More info

What came first? Rizinski @Che

12 Jan 22:00 - 13 Jan 01:00 12 Jan 22:00 - 13 Jan 01:00 - Skopje Skopje
Che Cafe Bar Che Cafe Bar
Искачаме за да се расположиме или се расположуваме за да искачаме? :P Со било кој одговор Ризински е тука да се погрижи за делот со расположението...   More info

TONI BATKA i Roxy Live Band Bar

12 Jan 22:00 - 13 Jan 01:00 12 Jan 22:00 - 13 Jan 01:00 - Skopje Skopje
Roxy - rock coffee bar Roxy - rock coffee bar
Povtorno so nas eden od podobrite Rock&Roll DJ-i , Toni Batka Toni Lazaroski Batka Petok posle 22h ke ne udostoi so svojot izbor na pesni, kako sho pamtime bea Extra :) E ovoj...   More info

Петочна Танцова Забава во Прима Данца

12 Jan 22:00 - 13 Jan 01:00 12 Jan 22:00 - 13 Jan 01:00 - Skopje Skopje
Prima Danza Prima Danza
Празниците поминаа, часовите по танц и танцовите забави во Прима Данца продолжуват. Првата танцова забава за 2018та, овој петок во 22 часот. Подиумот е отворен за сите кои сакаа   More info

ШПУНГЛА ВО ГАРСОН

12 Jan 22:00 - 13 Jan 01:00 12 Jan 22:00 - 13 Jan 01:00 - Skopje Skopje
ROCK BAR GARSON ROCK BAR GARSON
Петок DJ Aco Smilkovski ШПУНГЛА. Промоции: Три Текили 100че Шот 50 ден Бокал Бело/Црвено Вино или Бунар/Бамбус 1л. 200 ден. Или 2л. Бокал 400 ден. Пиво 20 денари Текила...   More info

Hip-Hop Rnb so Dj Inomatik

12 Jan 22:00 - 13 Jan 01:00 12 Jan 22:00 - 13 Jan 01:00 - Skopje Skopje
Spalato Caffe Spalato Caffe
  More info

Петок - The Ringtones & Nino

12 Jan 23:55 - 13 Jan 03:30 12 Jan 23:55 - 13 Jan 03:30 - Skopje Skopje
Club Marakana Club Marakana
Во петок си правиме журче во Маракана, а гостин ни е Нино на гитара :) Резервирајте по СМС на 075 274 032 www.facebook.com/weareringtones www.instagram.com...   More info

Electrified Sessions at Minus Eden w/ Andreas Hz & Apostolski

12 Jan 23:55 - 13 Jan 05:00 12 Jan 23:55 - 13 Jan 05:00 - Skopje Skopje
Minus Eden Minus Eden
Electrified Sessions Vol. 2 @ Minus 1 Аудио патување со најсофистицираните techno_electro_leftfield house музики. Andreas Hz Btkrsh https:/www.residentadvisor.net/dj/andreashz...   More info

Friday Bounce во night club VOX

12 Jan 23:59 - 13 Jan 03:59 12 Jan 23:59 - 13 Jan 03:59 - Skopje Skopje
VOX Night Club VOX Night Club
Нова Friday Bounce забава е пред нас на подиумот во VOX Night Club. Irie Scratch (Sure Shotz Entertainment) со најголемите hip-hop, r`n`b и trap хитови е позади грамофоните, a...   More info

Дневна во Форплеј

13 Jan 12:00 - 18:00 13 Jan 12:00 - 18:00 - Skopje Skopje
Fourplay Cafe Fourplay Cafe
Во сабота ќе се дружиме со Дј Деловски и тоа денски. Идејата е да ги потрошиме пост-новогодишните вишок калории и тоа по пат на смеење, дружење и сериозно шизење. Пројдете...   More info

СТАРА НОВА Година- СТОП

13 Jan 14:00 - 14 Jan 17:00 13 Jan 14:00 - 14 Jan 17:00 - Skopje Skopje
Stop Bar Stop Bar
Почитувани пријатели, огромно задоволство ни е да ви најавиме дека еден од највозбудливиот и најспецифичниот дует до сега, Марија и Давид ќе настапуваат за СТАРА НОВА ГОДИНА во...   More info

Ајде да навиваме заедно за Македонија во Chillin' Bar!

13 Jan 19:30 - 17 Jan 20:15 13 Jan 19:30 - 17 Jan 20:15 - Skopje Skopje
Chillin' bar Chillin' bar
Ново европско првенство во ракомет, нова надеж за историски пласман за нашите најдобри ракометари! Навивањето за Македонија е позабавно во Chillin' bar! Ајде да навиваме зае   More info

Стара Нова Година во Дистрикт Бар и Ресторан

13 Jan 20:00 - 14 Jan 01:00 13 Jan 20:00 - 14 Jan 01:00 - Skopje Skopje
Distrikt Bar & Kitchen Distrikt Bar & Kitchen
Дочек на Стара Нова Година во Дистрикт Бар и Ресторан! Уште една можност заедно да прославиме и да уживаме во вкусна храна и одлична музика! Оваа сабота-13 Јануари во Дистрикт Ба   More info

Ex YU za Stara Nova

13 Jan 20:00 - 14 Jan 01:00 13 Jan 20:00 - 14 Jan 01:00 - Skopje Skopje
Jazz Inn Skopje - Legend Pub Jazz Inn Skopje - Legend Pub
Odlicnata energija koja ja nosat 2 iskusni DJ vo ritamot na najgolemite EX YU ROCK HITOVI ke zapisat energicna prikazna za uste edna zurka za STARA NOVA GODINA Se gledame vo...   More info

Simply The Best (Концерт по повод празникот „Василица“)

13 Jan 20:00 - 22:30 13 Jan 20:00 - 22:30 - Skopje Skopje
Makedonska Opera i Balet - Macedonian Opera and Ballet Makedonska Opera i Balet - Macedonian Opera and Ballet
12.01.2018 и 13.01.2018 20.00 ч. Традиционален концерт по повод празникот Василица SIMPLY THE BEST Rock & Pop '80s & '90s Македонската опера и балет ја продолжува традицијата...   More info

Sabota; 2Dj's Latin Hous Mix

13 Jan 21:00 - 14 Jan 00:00 13 Jan 21:00 - 14 Jan 00:00 - Skopje Skopje
CASA CUBANA CASA CUBANA
Sabota; 2Dj's Latin Hous...   More info

Новогодишна Забава vol. 2

13 Jan 21:00 - 14 Jan 01:00 13 Jan 21:00 - 14 Jan 01:00 - Skopje Skopje
Public Room Public Room
Втор пат ја пречекуваме Новата 2018 За одличното мезе и пиење ќе се погрижи тимот на Јавна Соба, а за одличната музика ги имаме The Ringtones & DJ Tose (soulful house...   More info

Стара Нова Година - JUICE BAR

13 Jan 21:00 - 14 Jan 01:00 13 Jan 21:00 - 14 Jan 01:00 - Skopje Skopje
Juice Bar Juice Bar
DJ Nicky Velox ( Commercial Hits & MAK RETRO HITS ) Special Promo : -Blue Frog 2 free shots 199 den, -BOAT TRIP ( 2x Sex On The Beach 2x Cuba Libre 2x Pina Colada ) 499 den...   More info

==>> **Стара нова година** <<== Ст.Мартин

13 Jan 21:00 13 Jan 21:00 - Skopje Skopje
St.Martin St.Martin
Кога? -13ти јануари Каде? -Ст.Мартин кафе Зошто? -За да прославиме стара нова година заедно во одлична атмосфера! За атмосферата ќе се погрижи повторно DJ КИЧО! Почеток...   More info

Стара, а нова во Магор! Flashing lights, dancing nights

13 Jan 21:00 - 14 Jan 01:00 13 Jan 21:00 - 14 Jan 01:00 - Skopje Skopje
Magor Book Cafe Magor Book Cafe
Новата година ја прославиме како што прилега со многу играње, многу потење, многу смеење, скоро ич сликање, што наговестува дека сите вистински се забавувале :) Сабота, 13ти, во...   More info

Миле Кузмановски

13 Jan 21:00 13 Jan 21:00 - Skopje Skopje
Колектив / Kolektiv Колектив / Kolektiv
Ве каниме на дочек на стара нова година заедно да уживаме во најголемите хитови на маестралниот Миле Кузмановски. Вечер за паметење! Резервации на 078248471 Резервациите се во ог   More info

★ Стара Нова Година со Кико и Коки во Ресторан Александрија ★

13 Jan 21:00 - 14 Jan 01:00 13 Jan 21:00 - 14 Jan 01:00 - Skopje Skopje
Restoran Aleksandrija Restoran Aleksandrija
По одлично поминатата незаборавна ноќ за новогодишниот дочек, одличната организација, задоволните гости и пофалните зборови кои ги добивме, со особено задоволство и чест ве...   More info

Docek na Stara Nova Godina so Dj Fitty Flow & KaDance

13 Jan 21:00 - 14 Jan 04:00 13 Jan 21:00 - 14 Jan 04:00 - Skopje Skopje
Allure Bistro Allure Bistro
Доцек на Стара Нова Година со Dj Fitty Flow & KaDance! Карта:100den Резервациите се во ограничен број...   More info

Стара Нова година@Градска Кафеана

13 Jan 21:00 13 Jan 21:00 - Skopje Skopje
Gradska Kafeana Gradska Kafeana
Почеток 21:00 часот. Музика-Трио Душко,Бајса и К   More info

Caffe Bar Alo Alo☆Stara Nova Godina☆Ognen Zdravkovski

13 Jan 21:00 - 14 Jan 01:00 13 Jan 21:00 - 14 Jan 01:00 - Skopje Skopje
Alo Alo Alo Alo
Кафе бар Ало Ало (КЕЈ) во сабота со гордост ви го најавува дочекот на СТАРА НОВА ГОДИНА ВАСИЛИЦА со специјално издание на ОГНЕН ЗДРАВКОВСКИ и бендот!! Со фина селекција на нај   More info

BYE BYE 2017

13 Jan 21:30 - 14 Jan 03:00 13 Jan 21:30 - 14 Jan 03:00 - Skopje Skopje
Caffe Bar Studio 54 Caffe Bar Studio 54
BYE BYE 2017 Оваа сабота Caffe Bar Studio 54 ве поканува заедно да ја испратиме за последен пат 2017 година со почеток во 21:30 часот се до раните утрински часови. За атмосферата...   More info

★ Стара Нова Година ★ Johnny Live ★

13 Jan 21:30 - 14 Jan 00:30 13 Jan 21:30 - 14 Jan 00:30 - Skopje Skopje
Dion Dion
Сабота, 13 Јануари 2018 Стара Нова Година во Ресторан Дион Johnny Live Резервирајте на време: 076 212 229 077 974 300 02 3 10 10...   More info

Стара Нова Година @ Ресторан Маестро

13 Jan 21:30 - 14 Jan 01:00 13 Jan 21:30 - 14 Jan 01:00 - Skopje Skopje
Bistro & Restaurant Maestro Bistro & Restaurant Maestro
По организирање на над 1000 луѓе во три различни локации, најдобрата организација за млади Big Bang Crew Ве поканува заедно да ја прославите Стара Нова Година во пријатен амбиен   More info

Стара Нова Година во Мезе Бар „Сопотско“ (13.01.2018)

13 Jan 21:30 - 14 Jan 02:00 13 Jan 21:30 - 14 Jan 02:00 - Skopje Skopje
Meze Bar Sopotsko Meze Bar Sopotsko
Чест и задоволство ни е да ве поканиме заедно да ја прославиме Стара Нова Година во Meze Bar Sopotsko. Квалитетна музика, богато мени одличен амбиент е тоа што ние ви го нудиме...   More info

What the Funk?! Методиј Ристоманов во ЧЕ

13 Jan 21:30 - 14 Jan 01:00 13 Jan 21:30 - 14 Jan 01:00 - Skopje Skopje
Che Cafe Bar Che Cafe Bar
Методиј Ристоманов ни го оживува Че! Фрламе документи на работа, се радуваме за крај на година и поминуваме целодневно од после работа до крај на вечерта! Па поштено да се...   More info

Docek na Stara Nova Godina so DJ Bobi

13 Jan 21:30 - 14 Jan 03:00 13 Jan 21:30 - 14 Jan 03:00 - Skopje Skopje
Lounge Bar BIS Lounge Bar BIS
Docek na Stara Nova Godina vo LOUNGE BAR BIS Bidete del od uste edna nezaboravna zabava so najgolemite EX YU hitovi so DJ BOBI . Napravete ja navreme vasata rezervacija na : 071...   More info

Онија | LongPlay I СтараНова Година

13 Jan 21:30 - 14 Jan 01:00 13 Jan 21:30 - 14 Jan 01:00 - Skopje Skopje
Long Play Long Play
Сабота се паѓа, да прославиме Стара-Нова Година. Па затоа Онија, патуваат на другата страна на градот, во добро познатиот Long Play. Луда забава, љуто музиче, пијачки, добри...   More info

Стара Нова Година / Ненад Караоке / Сидро Кафе

13 Jan 21:30 - 14 Jan 01:00 13 Jan 21:30 - 14 Jan 01:00 - Skopje Skopje
Kafe Sidro / Cafe Anchor Kafe Sidro / Cafe Anchor
Ќе се обидеме да бидеме кратки и јасни, ден сабота, старт 21:30 часот. На репертоар го имаме добро познатиот Ненад и Dj Боби. На вас останува да дојдете одморени и расположени за...   More info

Стара Нова година @The Loft

13 Jan 21:30 - 14 Jan 01:00 13 Jan 21:30 - 14 Jan 01:00 - Skopje Skopje
The Loft The Loft
Прославете ја Старата Нова година од поинаква и незаменлива перспектива! За атмосферата ќе се погрижат Pop Art Band & Dj Bobi (City Radio) Не пропуштајте! Резервации на   More info

Skitara во Chillin!

13 Jan 22:00 - 14 Jan 01:00 13 Jan 22:00 - 14 Jan 01:00 - Skopje Skopje
Chillin' bar Chillin' bar
Скитара е еден од најдобрите македонски хип-хоп и рнб диџеи и музички продуценти. Продуцент кој стои позади голем број хит-песни од албумите на Тони Зен, Токсикологија, Пука Козме   More info

ChemicalX во Гарсон

13 Jan 22:00 - 14 Jan 01:00 13 Jan 22:00 - 14 Jan 01:00 - Skopje Skopje
ROCK BAR GARSON ROCK BAR GARSON
Оваа Стара Нова Година или Василица ја прославуваме со девојките од ChemicalX Јана Димовска Вокал Mihaela Mia Perevska Вокал и Кахон Magde Angelovska Гитара Eni Vucidolova...   More info

Василица w/ Bojana Fabel Trio

13 Jan 22:00 - 14 Jan 01:00 13 Jan 22:00 - 14 Jan 01:00 - Skopje Skopje
MKC Club & Restaurant MKC Club & Restaurant
Фина, нежна, jazzy... Василица со Бојана Фабел Трио... Сабота, 22ч. Bojana Fabel Vocals Zoran Pavloski Bass Filip Dimiškovski Pianо Задолжително резервриајте на: 6090...   More info

Стара Нова Година со Тони К. & Асан Рашид

13 Jan 22:00 - 14 Jan 01:00 13 Jan 22:00 - 14 Jan 01:00 - Skopje Skopje
Bruklinski JAZZ Bistro Bruklinski JAZZ Bistro
Во сабота (13.01.2018), Во Бруклински ве очекува забава за Стара Нова Година која започнува во 22h, и е исполнета со единствениот звук на Тони Китановски трио и трубата на Асан...   More info

Стара нова година со Beta House

13 Jan 22:00 13 Jan 22:00 - Skopje Skopje
Паб Комедија - Pub Komedija Паб Комедија - Pub Komedija
Момците од Beta House ќе не забавуваат за стара нова година. Резервации и инфо...   More info

Pece (superhiks) & Breakdown band

13 Jan 23:00 - 14 Jan 01:00 13 Jan 23:00 - 14 Jan 01:00 - Skopje Skopje
Van Gogh Bar Van Gogh Bar
  More info

Ashborn во Rock Club Shadows!

13 Jan 23:30 - 14 Jan 04:00 13 Jan 23:30 - 14 Jan 04:00 - Skopje Skopje
Rock Club Shadows Rock Club Shadows
ASHBORN за Стара Нова Година во Rock Club Shadows! Повелете заедно да ја прославиме Старата Нова Година во Сенките! Дечките од Ashborn ќе бидат задолжени да ве раздрмуваат до зо   More info

Cyrillic во night club VOX

13 Jan 23:59 - 14 Jan 03:59 13 Jan 23:59 - 14 Jan 03:59 - Skopje Skopje
VOX Night Club VOX Night Club
На Ваше барање, оваа сабота во VOX Night Club по втор пат со свој dj сет ќе се претстави нашето моментално најпопуларно дуо Cyrillic. Талентираните Андреј и Бојан повторно Ве кана   More info

Natty Fiyah SS, HyperTech, Pukka at Kapan An [Sabota 13.1.18]

13 Jan 23:59 - 14 Jan 05:00 13 Jan 23:59 - 14 Jan 05:00 - Skopje Skopje
Kapan Han Kapan Han
Сабота 13.01.18 @ Капан Ан Jungle Reggae Drum`n`Bass дочек на Стара Нова Година со: Nutty Fiyah SS (Тетово) https:/www.facebook.com/nattyfiyahss/ https:/soundcloud.com...   More info

Future of Matter во Епицентар

13 Jan 23:59 - 14 Jan 05:00 13 Jan 23:59 - 14 Jan 05:00 - Skopje Skopje
Epicentar Epicentar
Future of Matter Steyoyoke Black, Non https:/soundcloud.com/futureofmatter Local Support: Ana Malo https:/soundcloud.com/ana-malo Baloski https:/soundcloud.com/baloski Влез...   More info

Sunday F(R)unday

14 Jan 10:00 - 11:00 14 Jan 10:00 - 11:00 - Skopje Skopje
Кафе Бар Синдикат Кафе Бар Синдикат
Неделен трчанац и шанса да провериме кој се хулиганите во хеланки што утрински го тресат гра   More info

Simply The Best (Концерт по повод празникот „Василица")

14 Jan 20:00 - 22:30 14 Jan 20:00 - 22:30 - Skopje Skopje
Makedonska Opera i Balet - Macedonian Opera and Ballet Makedonska Opera i Balet - Macedonian Opera and Ballet
МАКЕДОНСКАТА ОПЕРА И БАЛЕТ, ВИ НАЈАВУВА ТРЕТ КОНЦЕРТ ПО ПОВОД ПРАЗНИКОТ ВАСИЛИЦА SIMPLY THE BEST 14.01.2018 20.00 ч. На големо барање на публиката Македонската опера и бале   More info

Седенка во Градска кафеана Фурна

14 Jan 21:00 - 23:59 14 Jan 21:00 - 23:59 - Skopje Skopje
Gradska Kafeana Furna Gradska Kafeana Furna
СЕДЕНКА во Градска Кафеана Фурна. Уживајте во прекрасна македонска етно музика! Од 21 часот, во најубавото место во градот! За резервации 389 78 255...   More info

Sunday Cuban Night with KaDance@Casa Cubana

14 Jan 21:30 - 23:55 14 Jan 21:30 - 23:55 - Skopje Skopje
CASA CUBANA CASA CUBANA
Промоција на Мартини : 120 денари...   More info

Monday :Stand Up comedy wit Ivana Naskova

15 Jan 09:00 - 11:30 15 Jan 09:00 - 11:30 - Skopje Skopje
CASA CUBANA CASA CUBANA
Stand Up comedy на кубански начин. Ве покануваме да се насмеете до солзи со талентираната Ивана Наскова. За уживањето да биде комплетно сите коктели ќе бидат со 20 попуст. Резе   More info

Отворени денови за платена студентска пракса во Америка

15 Jan 09:00 - 18 Jan 20:00 15 Jan 09:00 - 18 Jan 20:00 - Skopje Skopje
NewMan's Business Accelerator NewMan's Business Accelerator
ЊуМенс Бизнис Акцелераторот обезбедува СТУДЕНТСКА ЛЕТНА РАБОТА И ПРАКСА ВО АМЕРИКА ПО СТРУКА. Доколку сакаш да ја искористиш оваа можност АПЛИЦИРАЊЕТО Е СЕГА. За повеќе инфо   More info

Курс по англиски јазик за сите степени

15 Jan 11:00 - 14:00 15 Jan 11:00 - 14:00 - Skopje Skopje
Creative Hub Creative Hub
  More info

40 days of Bridal

15 Jan 11:00 - 28 Feb 18:00 15 Jan 11:00 - 28 Feb 18:00 - Skopje Skopje
Drama Studio Drama Studio
Драги НЕВЕСТИ, Ве покануваме на отворен настан во нашиот SHOWROOM во Драма Студио, заедно да го одбереме вашиот ФУСТАН од соништа. СТАРОСВАТИЦИ ве покануваме и вас да одберете...   More info

Курсеви по германски јазик за сите степени

15 Jan 13:00 - 16:00 15 Jan 13:00 - 16:00 - Skopje Skopje
Creative Hub Creative Hub
За кого е наменет овој курс? Овој курс е наменет за сите што сакаат да изучуваат германски јазик. Времетраење: 2 пати неделно по 60 минути. Курсот започнува на 15 јануари и трае   More info

Обука за подготовка на Еразмус+ проекти со менторска поддршка

16 Jan 09:30 - 17 Jan 16:30 16 Jan 09:30 - 17 Jan 16:30 - Skopje Skopje
Proefekt Proefekt
На барање на претставници од универзитети, средни и основни училишта, бизнис секторот и граѓанските органзации од Република Македонија, на 16 и 17 јануари (вторник и среда ) ќе од   More info

Prva sredba godinava na Globalnoto sestrinstvo

16 Jan 18:00 - 21:00 16 Jan 18:00 - 21:00 - Skopje Skopje
Armadea Armadea
Што не е во ред со мене? ... Прашањето е... што е проблемот? Патриархалното општество наместо да се фокусира на тоа што е исправно, има опсесија во потрага по она што не е во ре   More info

Coffee with an expert

16 Jan 18:00 - 20:00 16 Jan 18:00 - 20:00 - Skopje Skopje
Public Room Public Room
Please scroll down for English Мк Започни ја новата година со вложување во себеси и својот бизнис. Напиј се кафе со експерт, а потоа продолжи на пијачка со пријателите...   More info

Неделна агенда во Колектив

17 Jan 15:00 - 21 Jan 18:00 17 Jan 15:00 - 21 Jan 18:00 - Skopje Skopje
Колектив / Kolektiv Колектив / Kolektiv
ПОНЕДЕЛНИК Колективно гледање и навивање. Македонија Црна гора 20:00 часот -Кул промоциија по кул цени: -4 Чаршиски 0.5 порција крилца 400 денари -4 Чаршиски 0.5 порција прсти...   More info

KLUB Libri- 1984-George Orwell

17 Jan 18:00 - 20:00 17 Jan 18:00 - 20:00 - Skopje Skopje
Akropoli i Ri - Shkup Akropoli i Ri - Shkup
E mërkurë, 17 Janar Ora 18.00 Ju ftojmë në Klubin e librit të parë për 2018: Do flasim për librin 1984 nga shkrimtari satirist George Orwell: Në libër autori paraqet skenën e...   More info

Si të ushqeheni në mënyrë të shëndetshme gjatë shtatzënisë

17 Jan 19:00 - 20:00 17 Jan 19:00 - 20:00 - Skopje Skopje
Spitali Acibadem Sistina Spitali Acibadem Sistina
Cilat janë mineralet dhe vitaminat më të rëndësishme për të cilat nëna ka nevojë për të pasur një fetus të shëndetshëm, si duhet të kombinohet ushqimi në mënyrë që organizmi të...   More info

Реики медитација: "Програмирајте се за лесен и среќен живот"

17 Jan 20:00 - 21:00 17 Jan 20:00 - 21:00 - Skopje Skopje
Ананда јога центар Ананда јога центар
Само кога ќе ги промените вашите мисли, ќе можете да го промените и вашиот живот. Дали сте подготвени да го направите тоа? Реики сертифициран мастер учител Анета Николовска ве во   More info

Лет над кукавичјото гнездо

17 Jan 20:00 - 22:00 17 Jan 20:00 - 22:00 - Skopje Skopje
Драмски Театар Скопје Драмски Театар Скопје
Режија: Ристо Алексовски Превод: Марија Димовска Сценографија и костимографија: Ѓорѓе Јовановиќ Музика: Милан Димушевски Асистент на режија: Емилија Спасова Испициент: Жарко...   More info

Самсон и Далила / Samson and Delilah - C. Saint-Saëns (балет)

17 Jan 20:00 - 22:00 17 Jan 20:00 - 22:00 - Skopje Skopje
Makedonska Opera i Balet - Macedonian Opera and Ballet Makedonska Opera i Balet - Macedonian Opera and Ballet
17.01.2018 20.00 САМСОН И ДАЛИЛА (балет) Музика: Камиј Сен-Санс Кореограф: Роналд Савковиќ (Хрватска) Сценограф: Зоран Костовски Костимограф: Александар Ношпал Асс. кореограф...   More info

Проекција на "Moonlight"

17 Jan 20:00 - 22:00 17 Jan 20:00 - 22:00 - Skopje Skopje
ЛГБТИ Центар за поддршка LGBTI Support Center ЛГБТИ Центар за поддршка LGBTI Support Center
Почитувани, ЛГБТИ Центарот за поддршка ве кани на проекција на филмот Moonlight на режисерот Barry Jenkins. Проекцијата е дел од серијата кино проекции кои се нарекуваат Queer...   More info

Владимир Четкар во Станица 26, Скопје

17 Jan 21:30 - 18 Jan 01:00 17 Jan 21:30 - 18 Jan 01:00 - Skopje Skopje
Станица 26 Станица 26
Концерт на Владимир Четкар во Станица 26, Скопје во Среда, 17 Јануари Во организација на Три Гонга 3Gonga Почеток 21:30 Владимир Четкар гитара, вокал, композиции и аранжмани...   More info

Среда во Маракана - Bandix, почеток: 23:00h

17 Jan 23:00 - 18 Jan 02:30 17 Jan 23:00 - 18 Jan 02:30 - Skopje Skopje
Club Marakana Club Marakana
Среда редовно со Bandix! Ве чекаме на журка со промотивни цени на пијачки (50 на точено пиво и вино, водка, џин, коњак, пелинковац). Свирката почнува во 23:00часот!!! Влезот со   More info

Kurs Filozofie & Psikologjie për të rinj

18 Jan 17:00 - 19:00 18 Jan 17:00 - 19:00 - Skopje Skopje
Akropoli i Ri - Shkup Akropoli i Ri - Shkup
Kurs Psikologjie & Filozofie për të rinj-HAPET KLASA E RE E enjte, 18 Janar Ora 17.00 Ju ftojmë ta nisni Vitin 2018 me një aventurë të bukur, atë drejt njohjes së vetvetes...   More info

Лауреати

18 Jan 20:00 - 23:00 18 Jan 20:00 - 23:00 - Skopje Skopje
Makedonska Filharmonija Makedonska Filharmonija
Диригент: Даниел Рајскин (Русија) Солист: Даниел Харитонов-пијано (Русија) Програма: А. Дворжак: Увертира Карневал Ф. Лист: Концерт за пијано и оркестар бр. 1 Еs-dur S124 Ј...   More info

Роденден

18 Jan 20:00 - 19 Jan 03:00 18 Jan 20:00 - 19 Jan 03:00 - Skopje Skopje
Младински Културен Центар Младински Културен Центар
Традиционално, прв настан во новата година РОДЕНДЕН. Откако во декември го прославивме 45 роденден на МКЦ, на 18 јануари се гледаме во МКЦ на торта. - ГАЛЕРИЈА МКЦ ќе биде пос   More info

Liszt piano concerto No.1

18 Jan 20:00 - 22:00 18 Jan 20:00 - 22:00 - Skopje Skopje
Македонска Филхармонија Македонска Филхармонија
18 Jan 2018 Skopje in Macedonia Ticket On-Site Sales The Ticket Office of the Macedonian Philharmonic is situated across from the Music School Ilija Nikolovski Luj. Conductor...   More info

Rock&Roll i Whiskey

18 Jan 20:00 - 19 Jan 01:00 18 Jan 20:00 - 19 Jan 01:00 - Skopje Skopje
Jazz Inn Skopje - Legend Pub Jazz Inn Skopje - Legend Pub
Go zapocnuvame dolgiot vikend so super ROCK & ROLL zurce i WHISKY za 100ce Se gledame vo cetvrtok od 20h Rezervacii na 075 220...   More info


© 2018 Siguez