Љубовен базар No.28

08 Feb 17:00 - 23:59 08 Feb 17:00 - 23:59 - Skopje Skopje
Кафе Бар Љубов Кафе Бар Љубов
По јануарскиот зимски сон, се враќаме со Љубовните базари. Приказната веќе позната, а креативците спремни да ги покажат своите дела и да ви помогнат при изборот на подарок за...   More info

Пулсова дијагностика со Д-р Анил Ракеш од Индија

08 Feb 17:00 - 13 Feb 13:00 08 Feb 17:00 - 13 Feb 13:00 - Skopje Skopje
Art of Living Bio Shop, Ayurveda, Yoga & Meditation Centar Art of Living Bio Shop, Ayurveda, Yoga & Meditation Centar
-Дали знаете дека Ајурведата ги има одговорите за сите болести? -Дали би сакале за 3 минути да ги дознаете сите болести во своето тело за кои не знаете дека постојат? -Како се...   More info

Работилница - Свесно дишење

08 Feb 18:00 - 20:00 08 Feb 18:00 - 20:00 - Skopje Skopje
Ars Lucida - Coaching & Training Ars Lucida - Coaching & Training
Свесното дишење е едноставна, нежна, но истовремено и моќна техника на дишење. Тоа ги носи на површината на нашата свесност не само нашите несвесни верувања и емоции, туку и врски   More info

Младите и иновациите

08 Feb 18:00 - 19:30 08 Feb 18:00 - 19:30 - Skopje Skopje
Машински Факултет Свети Кирил И Методиј Машински Факултет Свети Кирил И Методиј
По успехот на двете изминати изданија, Францускиот институт во Скопје повторно ја организира манифестацијата Ноќ на идеите на заедничка тема Моќта на креативноста . Се работи за...   More info

Whiskey i Marti

08 Feb 20:00 - 09 Feb 01:00 08 Feb 20:00 - 09 Feb 01:00 - Skopje Skopje
Jazz Inn Skopje - Legend Pub Jazz Inn Skopje - Legend Pub
Odlicna muzika i odlicna cena na del od asortimanot na whiskey... Cetvrtok e najubav den za izbor na vaseto WHISKEY i najdobroto od muzikata na MARTI... Uzivajte so Marti i...   More info

Queen vs. The Beatles

08 Feb 20:00 - 23:00 08 Feb 20:00 - 23:00 - Skopje Skopje
Makedonska Filharmonija Makedonska Filharmonija
Queen vs. The Beatles, Freddy Mercury vs. John Lennon, Brian May vs. Paul McCartney. Концерт на Скопскиот Брас Квинтет на кој ке прозвучат безвременските хитови како: Imagine, Hey...   More info

Педесет Нијанси Ослободени | Ladies Night Cineplexx

08 Feb 20:00 - 23:30 08 Feb 20:00 - 23:30 - Skopje Skopje
Cineplexx MK Cineplexx MK
Драги дами, ви го претставуваме најголемиот Ladies Night во Cineplexx! Подгответе се за најлудата и најсекси дружба со г-дин Греј. Само за вас подготвивме незаборавно дружење со...   More info

Latino Koktel Cetvrtok

08 Feb 21:00 - 23:59 08 Feb 21:00 - 23:59 - Skopje Skopje
Gnezdo Kitchen Bar Gnezdo Kitchen Bar
Вашето омилено гнездо е правото место за сите љубители на боса нова и самба. Пандеиро и нивната музика Ве носат во единствените Рио и Сао. Дополнително, скоро сите коктели од мени   More info

Ex-Yu Party - Tony Show 08.02.2018 Thursday

08 Feb 21:00 - 09 Feb 01:00 08 Feb 21:00 - 09 Feb 01:00 - Skopje Skopje
Bugatti Bistro Bugatti Bistro
Ex-Yu Party Tony Show Cetvrtok 08.02.2018 Start 21:30 Reservations 070 209...   More info

Ретро Скопје / ДЈ Александар Јорданов

08 Feb 21:30 - 09 Feb 01:00 08 Feb 21:30 - 09 Feb 01:00 - Skopje Skopje
Паб Комедија - Pub Komedija Паб Комедија - Pub Komedija
РЕТРО СКОПЈЕ во ПАБ КОМЕДИЈА со ДЈ АЛЕКСАНДАР ЈОРДАНОВ!!! Погоди ја годината кога е испеана песната и келнерот части шот!!! Скопје живее во четврток!!! РЕЗЕРВАЦИИ: 078/33-76...   More info

Четврток ~ BandOff live at LongPlay

08 Feb 21:30 - 09 Feb 01:00 08 Feb 21:30 - 09 Feb 01:00 - Skopje Skopje
Long Play Long Play
The BandOff во состав : Dimitar Petrov drums Tanche Grozdanovski guitar Vlatko Janevski bass Sase Ljoles vocal Придружни вокали : FINLANDIA...   More info

Fighting Windmills // Концерт // Винил

08 Feb 22:00 - 09 Feb 01:00 08 Feb 22:00 - 09 Feb 01:00 - Skopje Skopje
Винил / Vinyl Винил / Vinyl
8-ми Февруари 2018-та Винил 22ч Без никаква помпа, без никаков hype и илузии за некоја невидена екстраваганца, славење годишнини, самопрогласена легендарност; без сите тие...   More info

Winter Bike to Work Day / Форплеј за зелено скопје

09 Feb 10:00 - 19:00 09 Feb 10:00 - 19:00 - Skopje Skopje
Fourplay Cafe Fourplay Cafe
Засега, зимава е целосно bike-friendly! А исто и ние! Форплеј се придружува кон одбележување на интернационалниот Winter Bike to Work Day на 9ти февруари и те повикува да завртиш...   More info

Winter Bike to Work Day

09 Feb 10:00 - 22:00 09 Feb 10:00 - 22:00 - Skopje Skopje
Hotel PORTA Skopje / Хотел ПОРТА Скопје Hotel PORTA Skopje / Хотел ПОРТА Скопје
И оваа година се приклучуваме кон иницијативата WinterBikeToWorkDay. Еспресо Макијато Чај по 20,00 денари 20 попуст на сите ресторански услуги ВОЗЕТЕ СИ ТОЧАК...   More info

Friday: Barbakan After Work

09 Feb 16:30 - 19:30 09 Feb 16:30 - 19:30 - Skopje Skopje
Barbakan Bistro Bar Barbakan Bistro Bar
Петок по 16:00 часот: After Work во Barbakan Bistro Bar со Lady Blue Band Резервации на: 389 2 3075...   More info

IT'S TIME for Aperitivo, Perfect Italian Style, ПЕТОК 16-22ч

09 Feb 16:30 - 21:30 09 Feb 16:30 - 21:30 - Skopje Skopje
Play All Day Play All Day
Време е за ...Аperitivo PLAY Time, , PLAY ALL DAY, ул.Македонија, Да ја почнеме годината онака како што ја завршивме минатата....петок...APERITIVO од 16 до 22 часот... уживајте во...   More info

Open day/ Отворен ден

09 Feb 17:00 - 19:00 09 Feb 17:00 - 19:00 - Skopje Skopje
Helen Doron-Kisela Voda Helen Doron-Kisela Voda
Helen Doron English е глобална институција со повеќе од 30 години успех во предавање англискиот јазик на деца од сите возрасти. Денес, преку 1.5 милиони ученици зборуваат англиски...   More info

After Work Petok

09 Feb 17:00 - 22:00 09 Feb 17:00 - 22:00 - Skopje Skopje
Gnezdo Kitchen Bar Gnezdo Kitchen Bar
Заедно да го започнеме викендот на најдобриот начин, на одлична забава заедно со Вашето омилено Gnezdo Kitchen Bar и Beni & Non Stop (Official). Информирајте се и резервирајте го...   More info

After Work party w/ BandOff

09 Feb 17:00 - 20:00 09 Feb 17:00 - 20:00 - Skopje Skopje
Bruklinski JAZZ Bistro Bruklinski JAZZ Bistro
Петок е ден за убави работи, а една од нив е првиот after work годинава со BANDOFF Официјална Страница :) Дојдете на 09.02.2018, од 17 часот, во Бруклински ние ќе ве пречекаме со...   More info

Info Day for the #BalkanConnect2018 Policy Hackathon

09 Feb 18:00 - 22:00 09 Feb 18:00 - 22:00 - Skopje Skopje
Public Room Public Room
Would you like to learn more about the Policy Hackathon BalkanConnect2018 in Skopje? If your answer is YES, then let's meet, have a drink, and chat about it at the Info Day...   More info

Петок со Сани и Иво

09 Feb 20:00 - 10 Feb 00:00 09 Feb 20:00 - 10 Feb 00:00 - Skopje Skopje
Gostilnica La Tana Gostilnica La Tana
Единствената Сани на ваше барање...резервации 078 200...   More info

Лет над кукавичјото гнездо

09 Feb 20:00 - 22:00 09 Feb 20:00 - 22:00 - Skopje Skopje
Драмски Театар Скопје Драмски Театар Скопје
Режија: Ристо Алексовски Превод: Марија Димовска Сценографија и костимографија: Ѓорѓе Јовановиќ Музика: Милан Димушевски Асистент на режија: Емилија Спасова Испициент: Жарко...   More info

RETRO Dancing PARTY

09 Feb 20:00 - 10 Feb 01:00 09 Feb 20:00 - 10 Feb 01:00 - Skopje Skopje
Jazz Inn Skopje - Legend Pub Jazz Inn Skopje - Legend Pub
И овој петок Ана Маркиз ќе не полудува со музики од сите стилови и декади. Најубавата журка, атмосфера и енергија во градов во петок е тука. На промоција познатите и шармантни шо   More info

Karaoke Night - Meto Di Flash - Friday 09.02.2018

09 Feb 21:00 - 10 Feb 01:00 09 Feb 21:00 - 10 Feb 01:00 - Skopje Skopje
Bugatti Bistro Bugatti Bistro
Ovoj petok vo Bugatti Bistro so pocetok vo 21:30 povelete na Karaoke Night so edinstveniot Meto Di Flash da se zabavuvame na Video Karaoke. Vecerta ke bide ispolneta so mnogu...   More info

Партибрејкерс во МКЦ

09 Feb 21:00 - 10 Feb 01:00 09 Feb 21:00 - 10 Feb 01:00 - Skopje Skopje
Младински Културен Центар Младински Културен Центар
За следната година, поточно за 9 февруари 2018-та го најавуваме концертот на ПАРТИБРЕЈКЕРС. Според нашите истражувања, Брејкерси немаат свирено во МКЦ уште од 11 декември 1992 го   More info

Неделна програма Паб Комедија 07.02-10.02

09 Feb 21:30 - 10 Feb 01:00 09 Feb 21:30 - 10 Feb 01:00 - Skopje Skopje
Паб Комедија - Pub Komedija Паб Комедија - Pub Komedija
Среда: DJMats Hip hop & R&B Четврток: Ретро Скопје Aleksandar Jordanov Петок: BRASS BROTHERS Сабота:Filip Jordanovski Live Band Инфо и резервации: 078 640...   More info

Këpurdhat |LIVE|

09 Feb 21:45 09 Feb 21:45 - Skopje Skopje
Libraria e Çarshisë Libraria e Çarshisë
Këpurdhat Admir Ibraimi Bateri Arbër Ibishi Bass Gitarë, vocals Florim Shemshiu Solo Gitarë, vocals Shpëtim Lutfiu Vocal Pas një periudhe ku çdo antar përjetoi shumë gjëra në...   More info

Friday Sensual Night with KaDance@Allure Bistro

09 Feb 22:00 - 10 Feb 02:00 09 Feb 22:00 - 10 Feb 02:00 - Skopje Skopje
Allure Bistro Allure Bistro
Sensual Bachata, Bachata Moderna, Dominicana, Fusion, Kizomba, Urban Kizz, Group Animation, Salsa, Reggaeton...   More info

MAD Weekend

09 Feb 22:00 - 11 Feb 01:00 09 Feb 22:00 - 11 Feb 01:00 - Skopje Skopje
MAD Kitchen & Bar MAD Kitchen & Bar
Is it spring yet? Петок, (09.02.) Aleksandar Jordanov a.k.a. Чудо, dancelikenooneiswatching Сабота, (10.02.) Winese (национален празник на MAD) Wine & Cheese delight Резерви   More info

Weekend at Public Room

09 Feb 22:00 - 11 Feb 01:00 09 Feb 22:00 - 11 Feb 01:00 - Skopje Skopje
Public Room Public Room
Го посветуваме овој викенд на динамична и забавна музика создадена за танцување. 09.02. DJ Tose Veljanov Во ПЕТОК служиме топло мезе со ладно пиво, а слушаме soluful house со DJ...   More info

Aqustico Band

09 Feb 22:00 - 10 Feb 01:00 09 Feb 22:00 - 10 Feb 01:00 - Skopje Skopje
Lounge Bar BIS Lounge Bar BIS
Овој петок (09.02) во 22:00 часот повторно ги имаме Аqustico Band и истата еуфорија од претходно. Ве очекуваме во Lounge Bar Bis заедно да се забавуваме со добро познатите поп рок...   More info

Февруарски поход, втор дел

09 Feb 22:00 - 10 Feb 00:40 09 Feb 22:00 - 10 Feb 00:40 - Skopje Skopje
Кафе Бар Синдикат Кафе Бар Синдикат
Соопштение: На општо задоволство на целокупниот синдикален аудиториум, а нормално и со одобрување на потесното синдикално раководство и вториот дел од Февруарскиот поход ќе се о   More info

TRIII во Епицентар

09 Feb 23:59 - 10 Feb 05:00 09 Feb 23:59 - 10 Feb 05:00 - Skopje Skopje
Epicentar Epicentar
TRIII Belgrade, Serbia DJ Dušan Kačarević TRIII https:/www.mixcloud.com/dusankacarevic/ Boža Podunavac TRIII https:/www.mixcloud.com/BozaPodunavac/ Mirko Lazarevic TRIII https...   More info

Friday Bounce во night club VOX

09 Feb 23:59 - 10 Feb 03:59 09 Feb 23:59 - 10 Feb 03:59 - Skopje Skopje
VOX Night Club VOX Night Club
По подолго време, Dj Shorty P ќе се претстави со свој целовечерн сет пред скопската публика. Моментално најголемите hip-hop и r`n`b хитови се на менито овој петок во VOX Night...   More info

Кајмакчалан 2528 мнв и Кравица 1682 мнв

10 Feb 01:00 - 11 Feb 21:00 10 Feb 01:00 - 11 Feb 21:00 - Skopje Skopje
Планинарско Друштво Трансверзалец Планинарско Друштво Трансверзалец
На 10 и 11 Февруари 2018 г. ДПС Трансверзалец Скопје организира дводневна акција за искачување на врвовите Кајмакчалан и Кравица на планината Ниџе. Врвот Кајмакчалан е висок 2...   More info

Семејни Констелации - Искуствена работилница

10 Feb 10:00 - 11 Feb 18:00 10 Feb 10:00 - 11 Feb 18:00 - Skopje Skopje
Психолошко катче Психолошко катче
-Зашто со секој партнер ја преживувам истата врска? -Зашто многу заработувам, а немам пари? -Зашто моето амбициозно, смело, отворено дете одеднаш страда од силна трема? -Зашто не...   More info

Reiki Course Level 1 - Сертифициран

10 Feb 10:00 - 11 Feb 17:00 10 Feb 10:00 - 11 Feb 17:00 - Skopje Skopje
Ars Lucida - Coaching & Training Ars Lucida - Coaching & Training
Реики е прецизен древен тибетски систем за исцелување, ускладување и урамнотежување на енергијата, кој се користи за намалување на стресот, за релаксација и за здравје. Тој е...   More info

Основачко Собрание - Национална Алијанса за Инклузивно Општество

10 Feb 11:00 - 14:00 10 Feb 11:00 - 14:00 - Skopje Skopje
ЕУ ИнфоЦентар ЕУ ИнфоЦентар
АГЕНДА 10:30 11:00: Пристигнување и регистрација 11:00 11:10: Воведно обраќање -Ревизија и заклучоци за досегашни активности (Април Декември 2017) -Барања до централна и изв   More info

Реики медитација " Мое Вечно Тело "

10 Feb 11:00 - 12:00 10 Feb 11:00 - 12:00 - Skopje Skopje
Ананда јога центар Ананда јога центар
Позитивно програмирање на телото Мое Вечно Тело придонесува одржување и формирање на идеална линија, здраво тело и здрав дух. Со помош на Божанската Норма програмирајте го вашето   More info

Управување со стрес и стресни ситуации

10 Feb 15:00 - 20:00 10 Feb 15:00 - 20:00 - Skopje Skopje
Центар за Едукација и Кариера „Отворен Свет“- Center for Education & Career Центар за Едукација и Кариера „Отворен Свет“- Center for Education & Career
Научете практични техники и методи за тоа како да се справите со стресните ситуации на работа и во приватниот живот. Научете како стресот да биде ваш најдобар пријател кој ќе ве...   More info

Мотивациона работилница за развој на креативноста

10 Feb 17:00 - 20:00 10 Feb 17:00 - 20:00 - Skopje Skopje
Центар за применета психологија “Дора“/Center for Applied Psychology "Dora" Центар за применета психологија “Дора“/Center for Applied Psychology "Dora"
Креативноста е една од најважните особини кај личноста, бидејќи во себе ги носи двете поларности на позитивниот и негативниот начин на мислење. Таа содржи перспективи и избори, по   More info

Капетанот Џон Пиплфокс

10 Feb 19:00 - 20:00 10 Feb 19:00 - 20:00 - Skopje Skopje
Драмски Театар Скопје Драмски Театар Скопје
  More info

Шехерезада / Scheherazade - N. Rimsky-Korsakov

10 Feb 20:00 - 21:30 10 Feb 20:00 - 21:30 - Skopje Skopje
Makedonska Opera i Balet - Macedonian Opera and Ballet Makedonska Opera i Balet - Macedonian Opera and Ballet
10.02.2018 20.00 ШЕХЕРЕЗАДА Николај Римски Корсаков (балет) Диригент: Бисера Чадловска Кореограф: Михаил Крапивин (Русија) со првична постановка на Михаил Фокин Сценограф: Ма   More info

BAD COPY во Скопје!

10 Feb 20:00 - 23:30 10 Feb 20:00 - 23:30 - Skopje Skopje
Boris Trajkovski Sports Center Boris Trajkovski Sports Center
SUN Production и во оваа 2018 година ќе продолжи на својата публика да и промовира пред се урбана и квалитетна музика. Во сабота на 10 февруари во малата сала од спортскиот цента   More info

Игор Џамбазов и Гуру Харе

10 Feb 21:00 - 11 Feb 00:00 10 Feb 21:00 - 11 Feb 00:00 - Skopje Skopje
Pivnica Star Grad / Пивница Стар Град Pivnica Star Grad / Пивница Стар Град
После оној спектакуларен настап на Игор Џамбазов и Гуру Харе во Пивница Стар Град на ваше барање закажуваме повторно дружба на 10 Февруари на истото место во исто време. Како и...   More info

Tequila Party @intermezzoluckytime

10 Feb 21:00 - 11 Feb 01:00 10 Feb 21:00 - 11 Feb 01:00 - Skopje Skopje
Intermezzo Lucky Time Intermezzo Lucky Time
Pocituvani, I ovaa Sabota prodolzuvame so najdobrata zabava vo gradot, ovoj pat na promocija tequila 3 za 100 den. Toj sto bil znae, ostatokot Ve ocekuvame. Dojdete da si...   More info

Obuka REIKI 1 ( osnoven stepen)

10 Feb 21:00 - 11 Feb 17:00 10 Feb 21:00 - 11 Feb 17:00 - Skopje Skopje
Armadea Armadea
REIKI e mnogu stara metoda za isceluvanje so dopir. Najstarite zapisi za ovaa tehnika se od okolu 5000 godini nanazad, no se znae deka datira od mnogu pooddamna, iako mozebi ne...   More info

If only for Tonight // Midnight Club (Saturday 10.02)

10 Feb 21:00 - 11 Feb 00:00 10 Feb 21:00 - 11 Feb 00:00 - Skopje Skopje
Midnight Club Midnight Club
СО ОГРОМНО ЗАДОВОЛСТВО Midnight Club ВИ ЈА ПРЕДСТАВУВА IF ONLY FOR TONIGHT Каде за добрата музика и најлудата атмосфера ќе се погрижaт нашите омилени DJ ALEX & DJ ZEC Ко   More info

Final Protocol - Проекција / Музика

10 Feb 21:00 - 11 Feb 01:00 10 Feb 21:00 - 11 Feb 01:00 - Skopje Skopje
Old School Cafe Old School Cafe
Подгответе се оваа сабота за неповторлива забава во Old School. Dominion Events (Златко и Марко) во соработка со Old School, ќе ви приредат едно исклучително аудио-визуелно   More info

==>> Party of the month <== *St.Martin Caffe*

10 Feb 21:30 10 Feb 21:30 - Skopje Skopje
St.Martin St.Martin
PARTY OF THE MONTH!!! Оваа САБОТА бидете дел од големата забава со DJ Кичо!! влезот е бесплатен а забавата загарантирана! Промоции на вечерта: -Џин тоник 100ден. -5 шотови...   More info

Јовица Мицевски - Бамбус

10 Feb 22:00 10 Feb 22:00 - Skopje Skopje
Lounge Bar BIS Lounge Bar BIS
Оваа сабота (10.02) во 22:00 часот во Lounge Bar Bis одговорноста за добро расположение е препуштена на Јовица Мицевски Бамбус со одличната изведба на најдобрите балкански хитови...   More info

BOB MARLEY (Birthday Celebration)

10 Feb 22:00 - 11 Feb 01:00 10 Feb 22:00 - 11 Feb 01:00 - Skopje Skopje
ROCK BAR GARSON ROCK BAR GARSON
Четврта година оранизираме настан по повод роденденот на Боб. Го облекуваме Гарсон во Јамајкански знамиња и постери од неговиот лик, правиме реге шотови имаме шарени пива и ги...   More info

Illa J (Detroit, USA/live act) at MKC

10 Feb 22:00 - 11 Feb 04:00 10 Feb 22:00 - 11 Feb 04:00 - Skopje Skopje
Младински Културен Центар Младински Културен Центар
Funky Fresh & Младински Културен Центар ви го претставуваат Illa J (Detroit, USA/live act) 10 февруари во хип хоп-от е датумот на кој не напушти еден од најголемите! На тој ден...   More info

ROXY -Retro ROCK PARTY

10 Feb 22:00 - 11 Feb 01:00 10 Feb 22:00 - 11 Feb 01:00 - Skopje Skopje
Roxy - rock bar Roxy - rock bar
Malku vrakjanje vo vreme so Ex Yu rok za koj shto ke bide zadolzhen Gogo Rekviem i Retro stranska muzika za koja shto ke e zadolzhen Igor Jovchevski aka Elvis. ve chekame na dobra...   More info

Sabota: Sonja Ismail @Cresha Bar!

10 Feb 22:00 - 11 Feb 01:00 10 Feb 22:00 - 11 Feb 01:00 - Skopje Skopje
Cresha Bar Cresha Bar
Sabota, Sonja Ismail 22h...   More info

Saturday Night with Lili :)

10 Feb 22:30 - 11 Feb 01:00 10 Feb 22:30 - 11 Feb 01:00 - Skopje Skopje
IrskiPab StPatrick IrskiPab StPatrick
  More info

GMS во Скопје, сабота 10 февруари @ ВИП сала Борис Трајковски

10 Feb 23:45 - 11 Feb 06:00 10 Feb 23:45 - 11 Feb 06:00 - Skopje Skopje
Boris Trajkovski Sports Center Boris Trajkovski Sports Center
Драги журкаџии подгответе се за уште една одлична година исполнета со најдобрите настани, високо квалитетна продукција, актуелни дј-и и артисти... А, ако по утрото денот се...   More info

D2 Presents: Darko Stepic All Night Long at Kapan An

10 Feb 23:59 - 11 Feb 05:00 10 Feb 23:59 - 11 Feb 05:00 - Skopje Skopje
Kapan Han Kapan Han
  More info

Goran Kan [Album Promo] во Епицентар

10 Feb 23:59 - 11 Feb 05:00 10 Feb 23:59 - 11 Feb 05:00 - Skopje Skopje
Epicentar Epicentar
Goran Kan https:/soundcloud.com/goran-kan Промоција на албумот Од 1 до 9 Mirko Popov https:/soundcloud.com/mirkopopov Горан Кан е едно од највпечатливите имиња на домашната елек   More info

Cyrillic во night club VOX

10 Feb 23:59 - 11 Feb 03:59 10 Feb 23:59 - 11 Feb 03:59 - Skopje Skopje
VOX Night Club VOX Night Club
Андреј и Бојан, кај публиката попознати како Cyrillic, оваа сабота се домаќини во VOX Night Club. Дуото кое со хитот Feel Like сеуште е актуелно во етерот, уште еднаш Ве кани на д   More info

Social Sunday

11 Feb 12:00 - 17:00 11 Feb 12:00 - 17:00 - Skopje Skopje
Public Room Public Room
И оваа недела, исполнете го вашето попладне со забава и едукација за целото семејство со Social Sunday во Public Room. Уживајте во барот со свежа музика и вкусна паста со нами   More info

PS4 Турнир FIFA 18 - part 4

11 Feb 13:30 - 18 Feb 19:00 11 Feb 13:30 - 18 Feb 19:00 - Skopje Skopje
ODAX ODAX
За наградите, прецизни бројќи ќе има кога ќе заврши пријавувањето (09.02.2018). 1во место 7.200 до 11.500 2ро место 4.800 до 8.000 3то место 2.400 до 4.000 -За најлошата екипа ќе...   More info

Јога Нидра - Длабока јогиска релаксација

11 Feb 18:30 - 20:00 11 Feb 18:30 - 20:00 - Skopje Skopje
108 Yoga House 108 Yoga House
Јога нидра (санскрит: य ग न द र ) или јогиски сон) е состојба на свест помеѓу будноста и заспаноста, состојба во која телото е целосно опуштено, а оној кој ја практикува станува...   More info

11 fevruari 19.30 YMCA sobiranka vo Play -ul. Makedonija

11 Feb 19:30 - 20:30 11 Feb 19:30 - 20:30 - Skopje Skopje
Play All Day Play All Day
  More info

World Scholar's Cup Skopje Round

12 Feb 08:00 - 13 Feb 18:00 12 Feb 08:00 - 13 Feb 18:00 - Skopje Skopje
Yahya Kemal College-Karposh Yahya Kemal College-Karposh
  More info

Work and Travel 2018 Караван на УКИМ со Викинг Травел Vol.2

12 Feb 10:00 - 16 Feb 16:00 12 Feb 10:00 - 16 Feb 16:00 - Skopje Skopje
Универзитет „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје Универзитет „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје
ДОЖИВЕЈ ЈА АМЕРИКА Ние знаеме како да ти помогнеме да го направиш тоа со програмата Work and Travel USA! Eдинствено во Македонија ВИКИНГ Ви нуди WAT EXTRAS Осигурувања за прог   More info

Модно кафе со Ирина Тошева @i-bankstore

12 Feb 11:00 - 14 Feb 18:00 12 Feb 11:00 - 14 Feb 18:00 - Skopje Skopje
Стопанска банка - На ваша страна Стопанска банка - На ваша страна
Почитувани љубители на модата :) Поминаа 4 години од отварањето на нашата филијала i-bank store па одлучивме во месецот на љубовта да понудиме средба со вас: модни следбеници...   More info

FINKI ILT 2018#1 "Cloud Days"

13 Feb 09:00 - 15 Feb 12:00 13 Feb 09:00 - 15 Feb 12:00 - Skopje Skopje
FINKI FINKI
ФИНКИ во соработка со ИКТ индустријата во Македонија започнува серија на настани, наречена FINKI Industry Learn & Talk, насочени кон споделување на знаења и искуства меѓу ИКТ...   More info

На кафе со AIESEC

13 Feb 10:00 - 14 Feb 15:00 13 Feb 10:00 - 14 Feb 15:00 - Skopje Skopje
Ekonomski Fakultet - Skopje, Univerzitet "Sv. Kiril i Metodij" Ekonomski Fakultet - Skopje, Univerzitet "Sv. Kiril i Metodij"
Сакаш да бидеш дел од најголемата младинска организација во светот, достапна во преку 127 земји и територии? Да стекнеш практични вештини кои ниту еден факултет нема да ги замени...   More info

Carnaval 2018

13 Feb 16:30 - 17:30 13 Feb 16:30 - 17:30 - Skopje Skopje
Француско Интернационално Училиште - EFIS Француско Интернационално Училиште - EFIS
L'équipe éducative de l' EFIS a le plaisir de vous convier au Carnaval2018, le mardi 13 février 2018, à 16H30. Nous procéderons à l'incinération rituelle de MonsieurCarnaval Pour...   More info

Истражување и развој на производ и услуга со Сергеј Зафироски

13 Feb 18:00 - 20:00 13 Feb 18:00 - 20:00 - Skopje Skopje
Kantina Kantina
Истражувањето и развојот во суштина претставува инвестиција во знаење, технологија и создавање на можности, кои се трансформираат во нови производи, процеси и услуги и се развиваа   More info

Klubi i librit XIX "Sidarta"

13 Feb 18:00 - 21:00 13 Feb 18:00 - 21:00 - Skopje Skopje
Akropoli i Ri - Shkup Akropoli i Ri - Shkup
E martë, 13 Shkurt Ora 18.00 Ju ftojmë në Klubin e librit nr 19: SIDARTA Do flasim për Librin Sidarta të Herman Hese. Një novelë klasike që ka frymëzuar, dhe ka ndikuar breza të...   More info

Мултимедијална танго вечер: изложба, проекција, милонга!

13 Feb 19:30 - 14 Feb 13:30 13 Feb 19:30 - 14 Feb 13:30 - Skopje Skopje
Дом на култура „Кочо Рацин“ Скопје - Dom na kultura "Koco Racin" Skopje Дом на култура „Кочо Рацин“ Скопје - Dom na kultura "Koco Racin" Skopje
Почитувани вљубеници во уметноста, Фамилија Тангови и Дом на култура Кочо Рацин Скопје, ве покануваат на веќе традиционалниот настан од мултимедијален карактер четврта година по   More info

Juventus vs Tottenham

13 Feb 20:45 - 22:30 13 Feb 20:45 - 22:30 - Skopje Skopje
Galerija Caffe Galerija Caffe
Champions League 1/8...   More info

91во џемање во ЧЕ!

13 Feb 21:30 - 14 Feb 00:30 13 Feb 21:30 - 14 Feb 00:30 - Skopje Skopje
Che Cafe Bar Che Cafe Bar
Џем сешн, играме, пееме свириме, пиеме, секој со својот тален   More info

We're turning 5! :)

13 Feb 21:30 - 14 Feb 00:00 13 Feb 21:30 - 14 Feb 00:00 - Skopje Skopje
Паб Комедија - Pub Komedija Паб Комедија - Pub Komedija
Драги алумнисти, пријатели, соработници, колеги, сите оние кои сте биле или планирате да одите на Summer Work & Travel програмата, на некој наш проект, како и сите кои не прашува   More info

Pronto, Pasta! Секоја среда -30%

14 Feb 10:00 - 07 Mar 23:00 14 Feb 10:00 - 07 Mar 23:00 - Skopje Skopje
Senigallia Skopje Senigallia Skopje
Отсега, секоја среда, Pronto, Pasta! Не мора да чекате на вашето следно медитеранско патување за да ја вкусите автентичната, неодолива паста. Овој пат, Италија доаѓа во Сенигалија...   More info

Red Wednesday Brick Bar

14 Feb 10:00 - 23:59 14 Feb 10:00 - 23:59 - Skopje Skopje
Brick Bar Brick Bar
Сеуште не одлучивте каде ќе го прославите денот на вљубените? Не размислувајте повеќе. Ние ќе се погрижиме за тоа, а на вас останува да уживате во звуците на најпознатите љубовни...   More info

Exibition Avel Clothing & Accessories

14 Feb 17:00 - 23:00 14 Feb 17:00 - 23:00 - Skopje Skopje
Колектив / Kolektiv Колектив / Kolektiv
Зошто Valentine? Затоа што љубовта треба да се прослави, заслужува да се негува и величи. Затоа што без љубов сме никој и ништо, само осамени срца оставени покрај патот. Љубовта...   More info

Подготви се за љубовен состанок со бесплатна шминка од AVON

14 Feb 19:00 - 21:30 14 Feb 19:00 - 21:30 - Skopje Skopje
Cineplexx MK Cineplexx MK
Повели во фоајето на киното Cineplexx и препушти се на атмосферата! Нашиот професионален шминкер ќе те нашминка бесплатно со шминки од AVON за твојот љубовен состанок за денот на...   More info

Нега на новороденче

14 Feb 19:00 - 20:00 14 Feb 19:00 - 20:00 - Skopje Skopje
Acibadem Sistina Hospital Acibadem Sistina Hospital
Дознајте ги основните правила за нега на новороденчето. Грижата за папочето, правилна нега на кожата, оптимална температура во собата за престој, бебешки грчеви, техники на доење...   More info

Black Panther претпремиера | Cineplexx

14 Feb 19:00 - 22:00 14 Feb 19:00 - 22:00 - Skopje Skopje
Cineplexx MK Cineplexx MK
Јунак. Легенда. Крал. Црниот Пантер. Неговата одлука ќе одреди што ќе се случи во остатокот од светот. Запознајте го марвеловиот јунак на претпремиерната проекција во Cineplexx...   More info

Srekna Sreda

14 Feb 20:00 - 15 Feb 01:00 14 Feb 20:00 - 15 Feb 01:00 - Skopje Skopje
Jazz Inn Skopje - Legend Pub Jazz Inn Skopje - Legend Pub
Sreka e da e sreda...sreka e da e 14 fevruari...sreka e da pominete ubava romanticna vecer so najubavite ljubovni pesni i da uzivate so casa vino za 60den Za onie koi ne se...   More info

Проекција на филмот "The Kids are Alright"

14 Feb 20:00 - 22:00 14 Feb 20:00 - 22:00 - Skopje Skopje
ЛГБТИ Центар за поддршка LGBTI Support Center ЛГБТИ Центар за поддршка LGBTI Support Center
Почитувани, ЛГБТИ Центарот за поддршка ве кани на проекција на филмот Тhe Kids are Alright на режисерката Lisa Cholodenko. Проекцијата е дел од серијата кино проекции кои се на   More info

Murder Ballads

14 Feb 20:00 - 23:00 14 Feb 20:00 - 23:00 - Skopje Skopje
Makedonska Filharmonija Makedonska Filharmonija
Концерт по повод Денот на вљубените: Диригент/аранжман: Џијан Емин Солисти: Бранислав Николов, Тања Царовска вокали Актер: Димитар Ѓорѓиевски Програма: Композиции од Ник Кејв...   More info

Љубов, вино и музика

14 Feb 20:00 - 15 Feb 01:00 14 Feb 20:00 - 15 Feb 01:00 - Skopje Skopje
Kafe Sidro / Cafe Anchor Kafe Sidro / Cafe Anchor
Најубавиот ден, кога ги славиме љубовта и виното... 14.02.2018 организираме одлична забава со Grupa MAESTRO Да наздравиме со чаша вино, за љубовта, со одлична забава и незаборавни...   More info

Valentine's Day - Tony Show - 14.02

14 Feb 20:00 - 23:59 14 Feb 20:00 - 23:59 - Skopje Skopje
Bugatti Bistro Bugatti Bistro
Valentine's day vo Bugatti Bistro so Tony Show. Meni od 699 den po osoba -Tuna Risotto Salad with parmesan -Monte Carlo Shrimps with shafran -Blue Sea Fish with brushette sauce...   More info

Валентајн во Ла тана со Фортуна бенд

14 Feb 20:00 - 15 Feb 00:00 14 Feb 20:00 - 15 Feb 00:00 - Skopje Skopje
Gostilnica La Tana Gostilnica La Tana
За сите кои слават Валентајн или Св. Трифун ...Фортуна бенд само за вас...резервации на 078 200...   More info

ValenTango ft. Kalevala

14 Feb 20:00 - 15 Feb 00:30 14 Feb 20:00 - 15 Feb 00:30 - Skopje Skopje
MKC Club & Restaurant MKC Club & Restaurant
Љубовта ја славиме секој ден, а оваа Среда ве каниме да ја уживаме љубовта заедно со танго игранка и музичко-танцово патување по светот со инспиративните звуци на Калевала (Јасна...   More info

Oфицијално лансирање на Qpick во Нола Бар

14 Feb 20:00 - 15 Feb 00:00 14 Feb 20:00 - 15 Feb 00:00 - Skopje Skopje
Qpick Qpick
На 14 февруари, во Нола Бар, за прекрасната музика ќе се погрижи единствениот Марко Logout, а ние ќе бидеме тука да го одбележиме овој ден со многу подароци и безброј изненадувања...   More info

Valentine's Day at Distrikt Bar & Kitchen

14 Feb 20:30 - 15 Feb 00:00 14 Feb 20:30 - 15 Feb 00:00 - Skopje Skopje
Distrikt Bar & Kitchen Distrikt Bar & Kitchen
Love bites at Distrikt Bar & Kitchen! A special treat for you and your loved one with our Valentine's set menu, love songs and cozy ambience! Special set menu: 2650 MKD/per...   More info

Св.Трифун/Валентајн@Градска Кафеана

14 Feb 20:30 - 15 Feb 00:00 14 Feb 20:30 - 15 Feb 00:00 - Skopje Skopje
Gradska Kafeana Gradska Kafeana
Ве покануваме оваа среда да го прославиме денот на љубовта и виното. Музика-Душко Георгиевски,Бајса и Крки Резервации:02/3200...   More info

Denot na Boemite i zaljubenite samo vo Peking Garden

14 Feb 20:30 - 15 Feb 01:00 14 Feb 20:30 - 15 Feb 01:00 - Skopje Skopje
Peking Garden Peking Garden
Ovaa sreda specijalno za site nasi gosti Peking Garden se pogrizi osven so bogatoto meni na prevkusni avtenticni jadenja,i prekrasnite noti na bendot Lili Melange na site...   More info

Sreda: DJ Goce SAF @Cresha Bar!

14 Feb 21:00 - 15 Feb 01:00 14 Feb 21:00 - 15 Feb 01:00 - Skopje Skopje
Cresha Bar Cresha Bar
Sreda 14 februari, nekoj ke nazdravuva za Sveti Trifun, nekomu vo srce ke mu bide St. Valentine, a nie ke si shizeme praznicno :) so DJ Goce vo Creshka. Dopolnitelno site BACARDI...   More info

Marko Logout at Nola I St. Valentine vs Sv. Trifun I

14 Feb 21:00 - 15 Feb 00:00 14 Feb 21:00 - 15 Feb 00:00 - Skopje Skopje
Nola Lounge Bar Nola Lounge Bar
St. Valentine vs Sv. Trifun 14.02.2018 start 21:00 Nola lounge bar MARKO LOGOUT live music performance info & reservation: 072 26 62 26 078 20 36...   More info

Kalevala Valentine

14 Feb 21:00 - 15 Feb 01:30 14 Feb 21:00 - 15 Feb 01:30 - Skopje Skopje
MKC Club & Restaurant MKC Club & Restaurant
Музичко-танцово патување по светот со инспиративните звуци на Калевала (Јасна Николовска Овчаровска singer; Владимир Овчаровски guitar; Зоран Павлоски double bass; Горан Спасевски...   More info


© 2018 Siguez