VIP birthday party at Beauty Bar Salon & Spa

15 Dec 08:00 - 20:00 15 Dec 08:00 - 20:00 - Skopje Skopje
beautybar.mk beautybar.mk
Ве покануваме заедно да го прославиме третиот роденден на 15-ти Декември Петок од 8-20 часот. Покрај роденденска торта, шампањ и колачиња секој закажан третман учествува во нашата...   More info

Сонуваме.Менуваме: Концерт на 5+

15 Dec 18:00 - 17 Dec 15:15 15 Dec 18:00 - 17 Dec 15:15 - Skopje Skopje
Стопанска банка - На ваша страна Стопанска банка - На ваша страна
Повелете на инклузивните концерти на омилените 5 Фамилија. Заедно можеме да создадеме поубав и чудесен свет. Петок 15.12. од 18 часот Сабота 16.12 од 11 и од 14 часот Недела...   More info

Програма на среќата во Скопје - Happiness Program

15 Dec 18:00 - 17 Dec 13:30 15 Dec 18:00 - 17 Dec 13:30 - Skopje Skopje
Meditation & Ayurveda Centar AOL Meditation & Ayurveda Centar AOL
Драги пријатели, Новата година претставува почеток на еден убав, продуктивен и многу среќен период во кој треба да дојде до остварување на многу желби и затоа влезете подготвени...   More info

Работилница: Цртање Мандали

15 Dec 18:30 - 21:30 15 Dec 18:30 - 21:30 - Skopje Skopje
Inside Yoga Inside Yoga
Мандалата е геометриска фигура која го претставува универзумот (личниот поглед на универзумот). Секоја мандала е еден посебен свет кој одговара само на личноста која го создава...   More info

25 години ИАЕСТЕ Македонија

15 Dec 19:00 - 23:59 15 Dec 19:00 - 23:59 - Skopje Skopje
Public Room Public Room
Драги ИАЕСТЕ членови, алумни, соработници, пријатели, Ја имаме честа да ве поканиме на 25тиот роденден на ИАЕСТЕ Македонија и заедно да го прославиме овој јубилеј. За таа цел, ќе...   More info

Медитација за чистење на кармата

15 Dec 20:15 - 21:30 15 Dec 20:15 - 21:30 - Skopje Skopje
Body Leaders Body Leaders
Драги наши верни пријатели и љубители на водената медитација,по долгата пауза ви ја најавуваме најбараната медитација за прочистување на кармата. Ве молиме да се пријавите само   More info

Предновогодишна хуманитарна забава 2017 - Ротаракт Клуб Скопје

15 Dec 21:00 - 16 Dec 01:00 15 Dec 21:00 - 16 Dec 01:00 - Skopje Skopje
Concept 37 Concept 37
Почитувани ротаријанци, ротаракторци и пријатели, Ротаракт Клуб Скопје Ве поканува на традиционалната предновогодишна хуманитарна забава, на 15-ти декември 2017(петок), со поче   More info

Концерт на Горан Трајкоски

15 Dec 21:00 - 16 Dec 01:00 15 Dec 21:00 - 16 Dec 01:00 - Skopje Skopje
Младински Културен Центар Младински Културен Центар
Промотивен концерт на Горан Трајкоски по повод новиот албум Тешкиот глас на новите химни издание на МКЦ Скопје. 15 декември 2017 Кино Фросина Почеток 21:00 Цена на влезница е 300   More info

Banda Bend во Rock Club Shadows!

15 Dec 23:30 - 16 Dec 04:00 15 Dec 23:30 - 16 Dec 04:00 - Skopje Skopje
Rock Club Shadows Rock Club Shadows
Banda Bend во Rock Club Shadows! Целовечерно рокање до раните утрински часови! Ве очекуваме! 15.12 (Петок) Старт: 23:30ч Keep rocking on...   More info

Anetha во Епицентар

15 Dec 23:59 - 16 Dec 05:00 15 Dec 23:59 - 16 Dec 05:00 - Skopje Skopje
Epicentar Epicentar
Anetha Blocaus, Anagram, Work Them Records, Paris, FR https:/soundcloud.com/anetha-bloc Local Support: Dijana Di Code XX Влез: 300МКД A resident of the BLOCAUS event in...   More info

Јубилејна петта конференција, 16 декември 2017

16 Dec 09:00 - 16:00 16 Dec 09:00 - 16:00 - Skopje Skopje
Economic Chamber of Macedonia Стопанска комора на Македонија Economic Chamber of Macedonia Стопанска комора на Македонија
За учество, потребно е да го пополните овој формулар: https:/goo.gl/forms/4vb1PjQ2VS7bcRgI3 Здружението на преведувачи и толкувачи на Република Македонија (ЗПРМ) се подготвува за...   More info

Samiti Global i Udhëheqësve Maqedonia në Shqip 2017

16 Dec 09:30 - 16:00 16 Dec 09:30 - 16:00 - Skopje Skopje
Skopje Marriott Hotel Skopje Marriott Hotel
Samiti Global i Udhëheqësve Maqedonia në Shqip BIZNES ARSIM POLITIKË SEKTOR JOQEVERITAR Për shkak të globalizimit u paraqit nevoja për dialog, bashkëpunim, edukim dhe bashkim...   More info

Обука за пишување на ЕУ проекти

16 Dec 09:30 - 17 Dec 16:30 16 Dec 09:30 - 17 Dec 16:30 - Skopje Skopje
Proefekt Proefekt
Поради огромниот интерес за поголемиот број на повици за предлог проекти Проефект организира дури три Обуки од циклусот Обуки за планирање и пишување на предлог проекти од ЕУ и д   More info

Посакувај и остварувај - Искуствена работилница

16 Dec 10:00 - 17 Dec 18:00 16 Dec 10:00 - 17 Dec 18:00 - Skopje Skopje
Hotel Victoria Skopje Hotel Victoria Skopje
Сè во овој наш Универзум се движи и се менува. Така и времето, така и ние. Се приближуваме кон крајот на оваа наша 2017, и пополека ни се приближува 2018 година. Позади нас имаме...   More info

Херојско патување - Hero's Journey

16 Dec 10:00 - 16:00 16 Dec 10:00 - 16:00 - Skopje Skopje
Public Room Public Room
2018 е на прагот и ова е ваша уникатна можност да го започнете своето Херојско патување! Научете како, од првиот меѓународно сертифициран НЛП Тренер, коуч и мотиватор во Маке   More info

Дводневна работилница

16 Dec 10:00 - 17 Dec 18:00 16 Dec 10:00 - 17 Dec 18:00 - Skopje Skopje
Tcc Grand Plaza Tcc Grand Plaza
Она што го гледаме надвор од себе е резултат на она кое го носиме длабоко во себе.За да направиме било каква промена потребно е да почнеме со промената од самите себе.Тоа е единс   More info

6th Annual CFSK Winter Challenge 2017

16 Dec 10:00 - 16:00 16 Dec 10:00 - 16:00 - Skopje Skopje
CrossFit Skopje CrossFit Skopje
Успешно ја продолжуваме традицијата од 6 години на првото КростФит натпреварување во Македонија. За оваа година натпреварувањето ќе биде во парови. Тимовите да бидат составени о   More info

English Teachers' Workshop: Creative Uses of Reading

16 Dec 11:00 - 13:00 16 Dec 11:00 - 13:00 - Skopje Skopje
Bridges Learning Center Bridges Learning Center
Latest in our series of informal, topical workshops. This month we focus on creative uses of reading in the classroom. All teachers are welcome to attend and share their ideas...   More info

Вики ја сака храната: Доделување на награди и изложба

16 Dec 12:00 - 15:00 16 Dec 12:00 - 15:00 - Skopje Skopje
Restoran Estel Restoran Estel
По успешното завршување на фотографскиот натпревар Вики ја сака храната кој се одржува на Википедија на македонски јазик, Споделено Знаење Shared Knowledge и Slow Food Macedonia...   More info

Звучна купка за Мамички со бебиња

16 Dec 16:00 - 16:45 16 Dec 16:00 - 16:45 - Skopje Skopje
Inside Yoga Inside Yoga
Драги мамички, Повелете на едно место исполнето со лековити инструменти како што се гонг, звучни чинии, харфа, ѕвона. Вибрациите на овие инструменти делуваат на длабоко ниво и...   More info

Звучна Купка за Трудници

16 Dec 17:00 - 18:00 16 Dec 17:00 - 18:00 - Skopje Skopje
Inside Yoga Inside Yoga
За време на бременоста, сакате да бидете опуштени ментално и физички? Сакате да се чувствувате поврзани со вашето бебе? Сакате да ги елиминирате сите тензии и да се чувствувате...   More info

Klub Libri 17- Kur Qau Niçja

16 Dec 18:00 - 20:30 16 Dec 18:00 - 20:30 - Skopje Skopje
Akropoli i Ri - Shkup Akropoli i Ri - Shkup
KLUBI I LIBRIT 17 Qendra Kulturore dhe Filozofike ''Akropoli i Ri-Shkup'' zhvillon takimin e radhës të Klubit të Librit ditën e shtunë, më datë 16 Dhjetor në orën 18:00.Vepra që...   More info

Звучна Купка - Релаксација и Медитација преку Звук

16 Dec 20:00 - 21:00 16 Dec 20:00 - 21:00 - Skopje Skopje
Inside Yoga Inside Yoga
ЗОШТО ЗВУЧНА КУПКА или SOUNDBATH? Звучната купка промовира исцелување на сите нивоа, длабока релаксација и мир, проширување на свеста, и отварање на целиот енергетски систем на   More info

Ska Is Back In Town @ Nano Bar

16 Dec 21:00 - 17 Dec 01:00 16 Dec 21:00 - 17 Dec 01:00 - Skopje Skopje
Nano Bar Nano Bar
  More info

Marga Sol во Chillin bar!

16 Dec 21:30 - 17 Dec 00:30 16 Dec 21:30 - 17 Dec 00:30 - Skopje Skopje
Chillin' bar Chillin' bar
Предновогодишно загревање со Marga Sol и Скопско Smooth (и тоа само за 90 денари) на 16-ти декември! Be there...   More info

The Backdoor Band во Rock Club Shadows!

16 Dec 23:45 - 17 Dec 04:00 16 Dec 23:45 - 17 Dec 04:00 - Skopje Skopje
Rock Club Shadows Rock Club Shadows
The Backdoor Band се враќаат во Сенките! Загарантирано добро рокање до зори! 16.12 (Сабота) Старт: 23:45 Keep rocking on...   More info

Disconnected at Night Club Vox

16 Dec 23:59 - 17 Dec 03:59 16 Dec 23:59 - 17 Dec 03:59 - Skopje Skopje
VOX Night Club VOX Night Club
Disconnected at Night Club...   More info

Бесна Кобила (1.923 мнв), Србија

17 Dec 06:00 - 21:00 17 Dec 06:00 - 21:00 - Skopje Skopje
Планинарско Друштво Трансверзалец Планинарско Друштво Трансверзалец
На 17 Декември 2017 г. ДПС Трансверзалец Скопје организира еднодневна планинарска акција на планината Бесна Кобила со истоимениот врв со надморска височина од 1923 метри. Врво   More info

Женско Дружење со Маја Добрила Вукша

17 Dec 17:00 - 18:15 17 Dec 17:00 - 18:15 - Skopje Skopje
Ананда јога центар Ананда јога центар
Односите, воспитувањето, стресот и притисокот на живеење во предоминантниот современ машки свет не исклучилe од свеста на нашата автентичнa женска природа. Ве покануваме на едно...   More info

Звучна купка со Маја Добрила Вукша

17 Dec 19:00 - 20:00 17 Dec 19:00 - 20:00 - Skopje Skopje
Ананда јога центар Ананда јога центар
Звучната купка е можност за целосно опуштање. Трае еден час, се капете во светот на звукот во лежечка положба, со затвотени очи. Исцелувачките звуци ни ги носат инструментите...   More info

Курс по Деловна Комуникација

18 Dec 17:00 - 22 Dec 20:00 18 Dec 17:00 - 22 Dec 20:00 - Skopje Skopje
Creative Hub Creative Hub
Проф. Д-р Розалина Попова Коскарова е редовен професор на Универзитетот Св.Кирил и Методиј и визитинг професор по Деловна комуникација во Creative Hub. Проф. Розалина има одржано...   More info

10-та средба на Глобалното сестринство

18 Dec 18:00 - 21:00 18 Dec 18:00 - 21:00 - Skopje Skopje
Armadea Armadea
Прекини ја својата анксиозност со благодарност. Ајде.. направи го тоа сега. Почувствувајте ги местата во телото каде сте напнати, исплашени или емоционално разбунтувани. Опуш   More info

Business English Blocks

18 Dec 19:30 - 21 Dec 21:00 18 Dec 19:30 - 21 Dec 21:00 - Skopje Skopje
Bridges Learning Center Bridges Learning Center
The theme of this block is Socializing : Informal communication for informal business settings! - -Quick, intensive language learning -Focused segments of business communication...   More info

Звучна купка за длабока релаксација

18 Dec 20:30 - 21:30 18 Dec 20:30 - 21:30 - Skopje Skopje
Namaste Yoga Namaste Yoga
Колку често помислувате дека ви треба одмор од секојдневните обврски и стресни ситуации низ кои поминувате? Колку често посакувате да се опуштите ама не знаете како? Можеби п   More info

Курс по Adobe InDesign Professional

20 Dec 09:00 - 03 Jan 09:00 20 Dec 09:00 - 03 Jan 09:00 - Skopje Skopje
Creative Hub Creative Hub
За кого е наменет овој курс? За сите што сакаат да ги развијат своите знаења во Adobe InDesign Professional. Дали е потребно предзнаење? За овој курс потребно е познавање од прог   More info

Training for Consultants: Access to Bank and Investor Financing

20 Dec 09:00 - 21 Dec 17:00 20 Dec 09:00 - 21 Dec 17:00 - Skopje Skopje
Skopje Marriott Hotel Skopje Marriott Hotel
We are organising a training for local consultants Access to Bank Financing and Investor Financing to help them acquire new skills in building and reviewing financial models and...   More info

Gruffalo

20 Dec 17:00 - 18:30 20 Dec 17:00 - 18:30 - Skopje Skopje
City Hall CENTER City Hall CENTER
L'équipe de l 'EFIS a le plaisir de vous inviter au spectacle de fin d'année qui aura lieu le mercredi 20 décembre 2017, de 17h à 18h 30. Cette année, l'équipe a adapté un album...   More info

Лет над кукавичјото гнездо - Претпремиера

21 Dec 20:00 - 22:00 21 Dec 20:00 - 22:00 - Skopje Skopje
Драмски Театар Скопје Драмски Театар Скопје
  More info

Востание Фестивал 3 / Vostanie Festival 3

22 Dec 19:30 - 23 Dec 00:29 22 Dec 19:30 - 23 Dec 00:29 - Skopje Skopje
Младински Културен Центар Младински Културен Центар
Diehard Booking ВОСТАНИЕ 3 музички фестивал: Noviot Pochetok The New Beginning 15 години Hardfaced Odd Crew (Софија, Бугарија) TrendKill DRIOMA 22-ри Декември (петок), МКЦ...   More info

Лет над кукавичјото гнездо - Премиера

22 Dec 20:00 - 22:00 22 Dec 20:00 - 22:00 - Skopje Skopje
Драмски Театар Скопје Драмски Театар Скопје
  More info

Турандот / Turandot - G. Puccini

22 Dec 20:00 - 23:00 22 Dec 20:00 - 23:00 - Skopje Skopje
Makedonska Opera i Balet - Macedonian Opera and Ballet Makedonska Opera i Balet - Macedonian Opera and Ballet
Џакомо Пучини ТУРАНДОТ Диригент: Бисера Чадловска Режисер Сценограф Костимограф: Џанкарло дел Монако (Италија) Светло дизајн: Волфганг фон Цубек (Австрија) Асс. Диригент: Кате   More info

Обука за подготовка на Еразмус+ предлог проекти со менторс.помош

23 Dec 09:30 - 24 Dec 16:30 23 Dec 09:30 - 24 Dec 16:30 - Skopje Skopje
Proefekt Proefekt
На барање на претставници од универзитети, средни и основни училишта, бизнис секторот и граѓанските органзации од Република Македонија, на 23 и 24 Декември (сабота и недела ) ќе о   More info

Plasticman 4 - Boulder competiiton

23 Dec 11:00 - 23:00 23 Dec 11:00 - 23:00 - Skopje Skopje
Boulderbar Boulderbar
БОЛДЕР натпревар со маски :) За сите регистрирани натпреварувачи од МК лигата натпреварот започнува во 11:00 часот. Регистрацијата започнува од 09.00 часот па се до 10:45 часо   More info

Лет над кукавичјото гнездо

23 Dec 20:00 - 22:00 23 Dec 20:00 - 22:00 - Skopje Skopje
Драмски Театар Скопје Драмски Театар Скопје
  More info

TDFU Presents: Трапславија

23 Dec 22:00 - 24 Dec 04:00 23 Dec 22:00 - 24 Dec 04:00 - Skopje Skopje
МКЦ МКЦ
Другари и другарки, TRAP DA FUCK UP со гордост ви ја претставува работната акција на која би се гордеел и другарот Тито ТРАПСЛАВИЈА. На 23 декември во Скопје во Младинскиот Кул   More info

13-то традиционално зимско искачување на Титов Врв

24 Dec 05:00 - 18:00 24 Dec 05:00 - 18:00 - Skopje Skopje
Планинарско Друштво Трансверзалец Планинарско Друштво Трансверзалец
ДПС ТРАНСВЕРЗАЛЕЦ го организира 13-то традиционално зимско искачување на Титов Врв на 24 Декември 2017 год. Титов Врв уште познат како Голем Турчин или Шар е највисокиот врв на...   More info

Дедомразовска трка 2017

24 Dec 12:00 - 14:00 24 Dec 12:00 - 14:00 - Skopje Skopje
Skopje Skopje
Празниците се ближат, а тоа значи дека е време за празничната Дедомразовска трка со која ќе ја испратиме 2017 година и ќе се собереме со трчање низ скопските улици да си посакаме...   More info

Дедо Мраз, Снежната Кралица И Зајчињата

24 Dec 18:00 - 19:00 24 Dec 18:00 - 19:00 - Skopje Skopje
Драмски Театар Скопје Драмски Театар Скопје
  More info

Дедо Мраз, Снежната Кралица И Зајчињата

25 Dec 19:00 - 20:00 25 Dec 19:00 - 20:00 - Skopje Skopje
Драмски Театар Скопје Драмски Театар Скопје
  More info

Дедо Мраз, Снежната Кралица И Зајчињата

26 Dec 13:00 - 14:00 26 Dec 13:00 - 14:00 - Skopje Skopje
Драмски Театар Скопје Драмски Театар Скопје
  More info

Клеопатра / Cleopatra - Балетски спектакл / Ballet Spectacle

27 Dec 20:00 - 23:00 27 Dec 20:00 - 23:00 - Skopje Skopje
Makedonska Opera i Balet - Macedonian Opera and Ballet Makedonska Opera i Balet - Macedonian Opera and Ballet
Василиј Медведев (Русија) Нерија Голдберг (Литванија) КЛЕОПАТРА Балетски спектакл Бисера Чадловска диригент Василиј Медведев (Русија) кореограф Нерија Голдберг (Литванија...   More info

Лет над кукавичјото гнездо

27 Dec 20:00 - 22:00 27 Dec 20:00 - 22:00 - Skopje Skopje
Драмски Театар Скопје Драмски Театар Скопје
  More info

Дедо Мраз, Снежната Кралица И Зајчињата

28 Dec 15:00 - 16:00 28 Dec 15:00 - 16:00 - Skopje Skopje
Драмски Театар Скопје Драмски Театар Скопје
  More info

Дедо Мраз, Снежната Кралица И Зајчињата

28 Dec 18:00 - 19:00 28 Dec 18:00 - 19:00 - Skopje Skopje
Драмски Театар Скопје Драмски Театар Скопје
  More info

Pred Novogodisno Magicno Druzenje !

28 Dec 19:00 - 21:00 28 Dec 19:00 - 21:00 - Skopje Skopje
Igroteka Bumerang Igroteka Bumerang
Novogodishnata bajka pristignuva, vo Bumerang novi razmeri dostignuva. Volshebnata magija osvojuva i shareno ne obojuva.I ovaa godina Dedo Mraz ke se druzi so Vas, zatoa bidete...   More info

Дедо Мраз, Снежната Кралица И Зајчињата

28 Dec 19:30 - 20:30 28 Dec 19:30 - 20:30 - Skopje Skopje
Драмски Театар Скопје Драмски Театар Скопје
  More info

Straight Mickey And The Boyz и King's Peach во МКЦ

28 Dec 21:00 - 29 Dec 01:00 28 Dec 21:00 - 29 Dec 01:00 - Skopje Skopje
Младински Културен Центар Младински Културен Центар
Концерт на Straight Mickey And The Boyz и King's Peach во МКЦ. 28 декември (четврток), почеток 21:00. Straight Mickey And The Boyz се динамичнa, фуриозна тројка, составена од о   More info

Els / Veneras - with the Germans

29 Dec 09:00 - 09 Jan 14:00 29 Dec 09:00 - 09 Jan 14:00 - Skopje Skopje
Venera Kemalovski - Balkan Employment Service Venera Kemalovski - Balkan Employment Service
ЕЛС ЧЕКОР НАПРЕД ЗА СВОИТЕ КЛИЕНТИ ! Почитувани студенти, нашата компанија организира ориентациони состаноци со Германски работодавачи ( ВАШИ ПРЕТХОДНИТЕ ЛЕТА ) од разни...   More info

Дедо Мраз, Снежната Кралица И Зајчињата

29 Dec 12:30 - 13:30 29 Dec 12:30 - 13:30 - Skopje Skopje
Драмски Театар Скопје Драмски Театар Скопје
  More info

Дедо Мраз, Снежната Кралица И Зајчињата

29 Dec 14:00 - 15:00 29 Dec 14:00 - 15:00 - Skopje Skopje
Драмски Театар Скопје Драмски Театар Скопје
  More info

Новогодишен викенд во Дистрикт бар и ресторан!

29 Dec 14:00 - 01 Jan 03:00 29 Dec 14:00 - 01 Jan 03:00 - Skopje Skopje
Distrikt Bar & Kitchen Distrikt Bar & Kitchen
Три дена Новогодишна Дистрикт магија! Day and Night parties на 29ти, 30ти и 31ви Декември! 29ти Декември-Последна афтер ворк забава за 2017 година! Забавата започнува со ДЈ Флуде   More info

Магаре и музика 1 (фестивал на Балкан Велики)

29 Dec 20:00 - 30 Dec 01:00 29 Dec 20:00 - 30 Dec 01:00 - Skopje Skopje
Младински Културен Центар Младински Културен Центар
29ти декември 21:00 01:00 билети за 200 ден. во претпродажба во: Младински Културен Центар, MkTickets и Купи Карти За Се. 400 ден. на врата МАГАРЕ И МУЗИКА!!! Фестивал на Балкан...   More info

Tonal - An Intimate New Year's Eve

31 Dec 09:00 - 23:30 31 Dec 09:00 - 23:30 - Skopje Skopje
Rock Bar Krug Rock Bar Krug
There are only 20 spots available. Book yours by calling: 070 89 33 33. After the initial reservation you will need to head out to Rock Bar Krug and make a deposit of 500 denars...   More info

Happy 2018!

31 Dec 12:00 - 01 Jan 05:00 31 Dec 12:00 - 01 Jan 05:00 - Skopje Skopje
Brick Bar Brick Bar
Happy New 2018! All day, all night party @ Brick Bar ;) Започнуваме на 31 декември во 12 часот и продолжуваме се до сабајле! Денска журка со почеток од 12:00 часот со Pop Art...   More info

New year day party - "Libero band"

31 Dec 13:00 31 Dec 13:00 - Skopje Skopje
Brooklyn Lounge Bar - Skopje City Mall Brooklyn Lounge Bar - Skopje City Mall
Informacii i rezervacii na 075302081 J&B 4 vodi gratis 5000den Johnnie Walker 4 vodi gratis 5000den Jamison 0,7 2 Red Bull gratis 4000den Absolut 4 vodi gratis 4000den Grey Goose...   More info

NYE Trance Marathon 2018-Etnica,Atma,2 подиума/14 часа/21 дј

31 Dec 20:00 - 01 Jan 10:00 31 Dec 20:00 - 01 Jan 10:00 - Skopje Skopje
МКЦ МКЦ
Детали околу цена за влезниците ќе бидат објавени набргу. Драги пријатели , драги журкаџии и подржувачи на транс културата во Македонија.Транс сцената како и минатата година...   More info

Дочек на Нова 2018 година

31 Dec 20:00 - 01 Jan 13:00 31 Dec 20:00 - 01 Jan 13:00 - Skopje Skopje
Kinder Park Kinder Park
ДОЧЕК НА НОВА ГОДИНА ВО КИНДЕР ПАРК И оваа година во Киндер Парк организираме незаборавна новогодишна забава за целото семејство Цена за возрасен 1600 денари со вклучено...   More info

Луд и незаборавен дочек на 2018 во Прима Данца

31 Dec 21:00 31 Dec 21:00 - Skopje Skopje
Prima Danza Prima Danza
Сакате најлуд и најзабавен дочек на 2018? Друштво кое сака да се забавува, музика која ве освојува и не ви дозволува да седнете ни за миг. И кога ниту за храна и пијалоци немораш...   More info

New Year Show with Viktorija Loba

31 Dec 21:00 - 01 Jan 04:00 31 Dec 21:00 - 01 Jan 04:00 - Skopje Skopje
FOUR FOUR
Придружете се на нашиот ексклузивен настан за незаборавна Новогодишна вечер! Искористете го попустот за рана резервација до 15 декември. Резервирајте на: 389 71 348 477 или 389...   More info

НОВА ГОДИНА ВО ГАРСОН

31 Dec 21:00 - 01 Jan 05:00 31 Dec 21:00 - 01 Jan 05:00 - Skopje Skopje
ROCK BAR GARSON ROCK BAR GARSON
НОВА ГОДИНА ВО ГАРСОН! Полека почнуваме да се подготвуваме за најлудата ноќ! Со купен билет добивате резервација со НЕОГРАНИЧЕНО ПИЕЊЕ и ГОЛЕМА ДАСКА СО МЕЗЕ! DJ Charley ќе Ве...   More info

Нова Година со Петар Ренџов Бенд во Скопје Мериот!

31 Dec 21:30 - 01 Jan 15:00 31 Dec 21:30 - 01 Jan 15:00 - Skopje Skopje
Skopje Marriott Hotel Skopje Marriott Hotel
Новогодишна забава во Скопје Мериот заедно со бендот на Петар Ренџов! Одлична можност за танцување и забава цела ноќ во големата сала за свечености со почеток во 21:30! Нового   More info

Petar Rendzov Band "nova Godina Vo Marriott"

31 Dec 21:30 - 01 Jan 03:00 31 Dec 21:30 - 01 Jan 03:00 - Skopje Skopje
Skopje Marriott Hotel Skopje Marriott Hotel
HOTEL MARRIOTT Skopje NEW YEAR'S EVE SO PETAR RENDZOV...   More info

дочек на...Среќна Нова 2018-та w/ Ring Road

31 Dec 22:00 - 01 Jan 02:00 31 Dec 22:00 - 01 Jan 02:00 - Skopje Skopje
MKC Club & Restaurant MKC Club & Restaurant
Дочек на Нова Година... на обиколница од 2017-та кон 2018-та вртиме со Ring Road :) ! DRESS CODE РЕТРО!! Клупски дел 1200 ден. со вклучени 3 пијалоци (во вредност до150 ден-секоја...   More info

Les 2 Alpes 06-13 January 2018

05 Jan 21:00 - 14 Jan 15:00 05 Jan 21:00 - 14 Jan 15:00 - Skopje Skopje
Nehar Travel Nehar Travel
Јануарско скијање на вториот најстар ски центар во Европа после Шамони, а воедно и еден од највисоките со глечерот на висина од 3600м. (тука се скија и во лето) Град со околу 2000...   More info

Курс по англиски јазик за сите степени

15 Jan 11:00 - 14:00 15 Jan 11:00 - 14:00 - Skopje Skopje
Creative Hub Creative Hub
  More info

Kreator / Vader i Dagoba vo Skopje! 23.01.2018-Mkc

23 Jan 18:30 - 23:00 23 Jan 18:30 - 23:00 - Skopje Skopje
Младински Културен Центар Младински Културен Центар
Terrorvoid Promotions со гордост, ви го претставуваат најмасивниот метал концерт до сега во Македонија. Kreator, Vader I Dagoba на 23ти Јануари 2018 година, ке го збришат Скопје...   More info

Концерт на Algiers во МКЦ

02 Feb 21:00 - 03 Feb 01:00 02 Feb 21:00 - 03 Feb 01:00 - Skopje Skopje
Младински Културен Центар Младински Културен Центар
Со големо задоволство го најавуваме концертот на еден од најактуелните нови бендови на сцената Algiers од Atlanta, Georgia (USA). 02 февруари 2018 (ПЕТОК). МКЦ СКопје. Билети...   More info

Tignes & Val d' Isere 02-11 February

02 Feb 21:00 - 11 Feb 00:00 02 Feb 21:00 - 11 Feb 00:00 - Skopje Skopje
Nehar Travel Nehar Travel
Скијачка мека со безброј средени стази и секако фантастично скијање и бордање на off piste кои стојат недопрени и по неколку дена. Тињ се состои од 3 главни населби: Val Claret...   More info

Меѓународно Сертифицирана Обука за Јога Учители

03 Feb 08:00 - 16 Feb 16:00 03 Feb 08:00 - 16 Feb 16:00 - Skopje Skopje
Namaste Yoga Namaste Yoga
Следи го своето срце и продлабочи го своето знаење и разбирање за јогата. Стани светски сертифициран, инспиративен јога учител и направи го овој свет подобро место за живеење п   More info

Budenje na boZENSTVENOSTA ( vtor stepen )

07 Feb 18:00 - 22:00 07 Feb 18:00 - 22:00 - Skopje Skopje
Armadea Armadea
Vo vtoriot modul od obukata BOZENSTVENA pod ime VREME NA VISTINSKA ZENSTVENOST, vklucheni se 9 moduli vo koi se obrabotuvaat temi za koi ne e posveteno dovolno vnimanie vo...   More info

Борко Лазески - Borko Lazeski / Изложба - Exhibition - Ekspozitë

08 Feb 19:00 - 22:00 08 Feb 19:00 - 22:00 - Skopje Skopje
Даут-Пашин амам Даут-Пашин амам
Борко Лазески (Прилеп, 22 октомври 1917 Скопје, 16 јуни 1993) е еден од најпознатите македонски сликари, втемелувачи на модерниот израз во македонската современа уметност, и...   More info

Партибрејкерс во МКЦ

09 Feb 21:00 - 10 Feb 01:00 09 Feb 21:00 - 10 Feb 01:00 - Skopje Skopje
Младински Културен Центар Младински Културен Центар
За следната година, поточно за 9 февруари 2018-та го најавуваме концертот на ПАРТИБРЕЈКЕРС. Според нашите истражувања, Брејкерси немаат свирено во МКЦ уште од 11 декември 1992 го   More info

Obuka REIKI 1 ( osnoven stepen)

10 Feb 21:00 - 11 Feb 17:00 10 Feb 21:00 - 11 Feb 17:00 - Skopje Skopje
Armadea Armadea
REIKI e mnogu stara metoda za isceluvanje so dopir. Najstarite zapisi za ovaa tehnika se od okolu 5000 godini nanazad, no se znae deka datira od mnogu pooddamna, iako mozebi ne...   More info

Awakening to the Illuminated Heart

15 Feb 09:00 - 18 Feb 18:00 15 Feb 09:00 - 18 Feb 18:00 - Skopje Skopje
Armadea Armadea
БУДЕЊЕ во ПРОСВЕТЛЕНОТО СРЦЕ Предавач: Мишел email: michellepacheco8888@gmail.com ПОСЛЕДНА ПРИЈАВА НА 30ти ОКТОМВРИ !!! 30 за оние кои претходно присуствувале на семинаро   More info

Course " Flossing "

17 Feb 09:00 - 17:00 17 Feb 09:00 - 17:00 - Skopje Skopje
Skopje Skopje
Македонското физиотерапевтско здружение организира курс FLOSSING во соработка со EasyFlossing Academy од Германија . Курсот ќе се одржи во Скопје на 17 Февруари 2018 .Котизација...   More info

Kraftwerk 3D концерт во Скопје

27 Feb 19:30 - 23:00 27 Feb 19:30 - 23:00 - Skopje Skopje
Sportski centar "Boris Trajkovski" Sportski centar "Boris Trajkovski"
Германските пионери на електронската музика, легендарните KRAFTWERK ќе настапат во Скопје со извонредното 3D шоу од нивната актуелна и исклучително успешна светска турнеја. Концер   More info

Kraftwerk - 3D Concert

27 Feb 20:45 - 21:45 27 Feb 20:45 - 21:45 - Skopje Skopje
Skopje Skopje
Sportski centar Boris...   More info

Skopje Cup 2018

02 Mar 20:00 - 04 Mar 16:00 02 Mar 20:00 - 04 Mar 16:00 - Skopje Skopje
Maketarski klub "Major Mihajlo Ivanovski - Mix" Maketarski klub "Major Mihajlo Ivanovski - Mix"
Welcome friends and fellow modelers, to the second Skopje Cup, a modeling competition taking place in Skopje, Macedonia. You are all welcome to join us in our efforts to promote...   More info

ATB во Скопје - Одложено

21 Apr 10:25 - 22 Apr 05:00 21 Apr 10:25 - 22 Apr 05:00 - Skopje Skopje
Skopje Skopje
АТВ е едно од највлијателните имиња во светот на денс музиката кое повеќе од 15 години е предводник на светската електронска сцена.Секогаш во врвот на листата на ДЈ МАГ АТВ не...   More info

Wizz Air Skopje Marathon / Виз Ер Скопски маратон

06 May 08:30 - 14:00 06 May 08:30 - 14:00 - Skopje Skopje
Skopski Maraton Skopski Maraton
МК 14-то издание на најмасовната спортска манифестација во Македонија, Виз Ер Скопски маратон, ќе се одржи на 6 мај 2018. На програмата се 4-ри трки: маратон, полумаратон, штафе   More info

Showtime - Event Industry Conference

11 May 09:00 - 17:00 11 May 09:00 - 17:00 - Skopje Skopje
Showtime - Event Industry Conference Showtime - Event Industry Conference
The second edition of THE ONLY Event Industry Trends conference in Macedonia is HERE! Prominent figures from the event planning world will share their knowledge and expertise...   More info

Rag'n'Bone Man | Skopje

11 May 19:00 - 22:00 11 May 19:00 - 22:00 - Skopje Skopje
Boks Arena Boris Trajkovski Boks Arena Boris Trajkovski
Rag’n’Bone Man has announced dates for his Grande Reserve tour! The spring European run will also include dates in France, Denmark, Norway, Sweden, Czech Republic, Netherlands...   More info

Europe and the Balkans - 13th UACS Annual Conference

17 May 09:00 - 16:00 17 May 09:00 - 16:00 - Skopje Skopje
UACS Skopje UACS Skopje
This inter-and multi-disciplinary conference seeks to re-examine the complex construct of the Balkans in the European political and cultural imagination. Though claimed by the...   More info


© 2017 Siguez