Ilin Kolevski New Part Premiere

20 Feb 21:00 - 21 Feb 00:00 20 Feb 21:00 - 21 Feb 00:00 - Skopje Skopje
Jazz Inn Skopje - Legend Pub Jazz Inn Skopje - Legend Pub
Long awaited new part from Ilin Kolevski is here! Made by Saso Licovski with editing collaboration from Kgothatso Mophosho. A FOM Freedom of Movement Production. The film...   More info

Симулација на породување - Организација Лулка

21 Feb 18:00 - 20:00 21 Feb 18:00 - 20:00 - Skopje Skopje
Hotel PORTA Skopje / Хотел ПОРТА Скопје Hotel PORTA Skopje / Хотел ПОРТА Скопје
Наши најдраги трудници, За Вас подготвуваме повеќе работилници на различни теми, од информации за рана бременост до теми за родителство за оние кои се веќе породени. Првата рабо   More info

Омаж на Жан Рошфор

21 Feb 20:00 - 21:30 21 Feb 20:00 - 21:30 - Skopje Skopje
Француски институт во Скопје - Institut français de Skopje Француски институт во Скопје - Institut français de Skopje
Француски класици Омаж на Жан Рошфор ЧЕСТА НА ОФИЦЕРОТ на Пјер Шендорфер (1977) со Жак Перен, Клод Риш и Жан Рошфор Пред проекцијата, г-дин Емануел Рембер, Директор на Ф   More info

II студентска конф. за историја, археологија и класични студии

22 Feb 09:30 - 14:30 22 Feb 09:30 - 14:30 - Skopje Skopje
Faculty of Philosophy - Skopje Faculty of Philosophy - Skopje
Почитувани, ве покануваме да присуствувате на Втората студентска конференција за историја, археологија и класични студии на тема Македонија и балканските земји од историско, а   More info

Како да се ограби банка

22 Feb 20:00 - 21:30 22 Feb 20:00 - 21:30 - Skopje Skopje
Dramski Teatar Skopje Dramski Teatar Skopje
Kако да се ограби банка Режија: Иван Манасковски Превод: Коле Ангелковски Инспициент: Гоце Бојчев Суфлер: Жаклина Цветковска ЛИЦА: Агостино Кепече Лазе Манасковски Реџина Ма   More info

Како да се ограби банка - Премиера

23 Feb 20:00 - 21:30 23 Feb 20:00 - 21:30 - Skopje Skopje
Dramski Teatar Skopje Dramski Teatar Skopje
Kако да се ограби банка Режија: Иван Манасковски Превод: Коле Ангелковски Инспициент: Гоце Бојчев Суфлер: Жаклина Цветковска ЛИЦА: Агостино Кепече Лазе Манасковски Реџина Ма   More info

Како да се ограби банка

24 Feb 20:00 - 21:30 24 Feb 20:00 - 21:30 - Skopje Skopje
Dramski Teatar Skopje Dramski Teatar Skopje
Kако да се ограби банка Режија: Иван Манасковски Превод: Коле Ангелковски Инспициент: Гоце Бојчев Суфлер: Жаклина Цветковска ЛИЦА: Агостино Кепече Лазе Манасковски Реџина Ма   More info

HITO во Скопје!

24 Feb 23:00 - 25 Feb 06:00 24 Feb 23:00 - 25 Feb 06:00 - Skopje Skopje
Vip Arena Skopje Sala BORIS Trajkovski Vip Arena Skopje Sala BORIS Trajkovski
Затоа што примарна цел на нашите настани е промоција на квалитетна, урбана и прогресивна музика и запознавање на домашната публика со светските трендови и актуелните и најбарани...   More info

Среќна Баба Марта 2018

26 Feb 10:00 - 04 Mar 14:00 26 Feb 10:00 - 04 Mar 14:00 - Skopje Skopje
Ramstore Mall - Skopje Ramstore Mall - Skopje
Културните обичаи поврзани со прославувањето на 1 Mарт Мартинки станаа дел од светското нематеријално културно наследство и се впишаа во Репрезентативната листа на УНЕСКО. Ова све   More info

Kraftwerk - 3D Concert

27 Feb 20:45 - 21:45 27 Feb 20:45 - 21:45 - Skopje Skopje
Skopje Skopje
Sportski centar Boris...   More info

Реформи во јавните набавки и прашања поврзани со законот за Ј.Н

28 Feb 10:30 - 15:00 28 Feb 10:30 - 15:00 - Skopje Skopje
Hotel Continental - Skopje Hotel Continental - Skopje
Почитувани, ни претставува особена чест и задоволство да Ве поканиме на едноневниот семинар на тема Реформи во јавните набавки и актуелни прашања поврзани со примената на Законо   More info

Аугментативна и Алтернативна Комуникација-Конференција

06 Mar 09:00 - 17:00 06 Mar 09:00 - 17:00 - Skopje Skopje
Skopje Skopje
Организација на Прва Конференција по повод европскиот ден на логопедијата на тема: Аугментативна и алтернативна комуникација , Целта на оваа конференција е зголемување на свеста...   More info

Astrix во Скопје!

09 Mar 23:45 - 10 Mar 06:00 09 Mar 23:45 - 10 Mar 06:00 - Skopje Skopje
Vip Arena Skopje Sala BORIS Trajkovski Vip Arena Skopje Sala BORIS Trajkovski
SUN Production со гордост Ве кани на журката на годината!!! Во петок на 9 март во Скопје ни гостува светскиот број 1 транс дј и продуцент. Astrix www.facebook.com/Astrix...   More info

Методи на работа кај деца со дислексија и дисграфија

10 Mar 09:00 - 15:00 10 Mar 09:00 - 15:00 - Skopje Skopje
Skopje Skopje
Почитувани, Здружението за дислексија АЈНШТАЈН во соработка со Здружението за умствен развој Brain Genius со задоволство ве поканува на првиот практичен семинар насловен Актуелни...   More info

Business Diagnostics Training for Consult

12 Mar 09:00 - 14 Mar 17:00 12 Mar 09:00 - 14 Mar 17:00 - Skopje Skopje
Skopje Marriott Hotel Skopje Marriott Hotel
Know the essentials of business diagnostics for consulting. See how to put them into practice. Business diagnostics for consulting Training course for business consultants 12...   More info

Job Fair 2018 - Саем за вработување и кариера

12 Mar 12:00 - 16 Mar 16:00 12 Mar 12:00 - 16 Mar 16:00 - Skopje Skopje
BEST Skopje BEST Skopje
Барате работа или пак можеби пракса? БЕСТ Скопје со задоволство Ви го најавува четиринаесетото издание на саемот за вработување и кариера JobFair кој ќе се одржи од 12.3 до 16.3...   More info

Fire of Anatolia - 12. Mart 2018 - Vip Arena Boris Trajkovski

12 Mar 20:30 - 22:00 12 Mar 20:30 - 22:00 - Skopje Skopje
Vip Arena Skopje Sala BORIS Trajkovski Vip Arena Skopje Sala BORIS Trajkovski
Светската атракција Fire of Anatolia со нивното спектакуларно шоу кое никого не остава рамнодушен, доаѓа во Скопје! Билетите за овој спектакл може да се набават на сите продажни...   More info

Makedonija-Skopje-Ohrid

15 Mar 04:00 - 18 Mar 15:00 15 Mar 04:00 - 18 Mar 15:00 - Skopje Skopje
Skopje Skopje
1.dan, Zagreb Skopje 2.dan, Ohrid fakultativni izlet Sv. Naum 3.dan, Skopje Leskovac CIJENA:830,00 KN Nadoplata: ručak u Leskovac-roštilj 12€, bez pića i vožnja brodom do Sv...   More info

Marija Serifovic - 17. Mart 2018 - Vip Arena Boris Trajkovski

17 Mar 21:00 - 18 Mar 01:00 17 Mar 21:00 - 18 Mar 01:00 - Skopje Skopje
Vip Arena Skopje Sala BORIS Trajkovski Vip Arena Skopje Sala BORIS Trajkovski
Марија Шерифовиќ на голем солистички концерт за прв пат во Скопје! Билети на сите продажни места на КупиКартиЗаСе, Пола Југотон, Југотон, Цвеќара Розе Веро2, како и онлајн на www...   More info

Mazedonien, Albanien, Griechenland Wanderreise

31 Mar 12:00 - 07 Apr 15:00 31 Mar 12:00 - 07 Apr 15:00 - Skopje Skopje
Skopje The Capital Of Macedonia Skopje The Capital Of Macedonia
Eine Rundreise durch Mazedonien, Albanien und Griechenland mit Wandern und den Besuch meiner zweiten Familie...   More info

ATB во Скопје - Одложено

21 Apr 10:25 - 22 Apr 05:00 21 Apr 10:25 - 22 Apr 05:00 - Skopje Skopje
Skopje Skopje
АТВ е едно од највлијателните имиња во светот на денс музиката кое повеќе од 15 години е предводник на светската електронска сцена.Секогаш во врвот на листата на ДЈ МАГ АТВ не...   More info

Studiereis Skopje

14 May 10:00 - 21 May 23:00 14 May 10:00 - 21 May 23:00 - Skopje Skopje
Skopje International Airport - SKP Skopje International Airport - SKP
Er is dit jaar natuurlijk weer een studiereis en de bestemming die jullie gekozen hebben is Skopje! Deze hoofdstad van het prachtige Macedonië heeft jullie genoeg te bieden. Dit...   More info

Europe and the Balkans - 13th UACS Annual Conference

17 May 09:00 - 16:00 17 May 09:00 - 16:00 - Skopje Skopje
UACS Skopje UACS Skopje
This inter-and multi-disciplinary conference seeks to re-examine the complex construct of the Balkans in the European political and cultural imagination. Though claimed by the...   More info

Axwell Λ Ingrosso - Skopje Calling

24 Jun 20:00 - 23:00 24 Jun 20:00 - 23:00 - Skopje Skopje
Skopje Skopje
  More info

Skopje 2018 European Mountain Running Championships

01 Jul 08:00 - 14:00 01 Jul 08:00 - 14:00 - Skopje Skopje
Skopje The Capital Of Macedonia Skopje The Capital Of Macedonia
  More info


© 2018 Siguez