5-та Меморијална крводарителска акција во чест на Јани Димитриев

13 Dec 09:00 - 16:00 13 Dec 09:00 - 16:00 - Stip Stip
СОУ Гимназија "Славчо Стојменски "-Штип СОУ Гимназија "Славчо Стојменски "-Штип
И оваа година во негова чест, 5 година по ред на денот на неговиот роденден ќе се одржи Меморијална крводарителска акција. Крводарителската акција ќе се рализира на 13 ти декември...   More info

Мотивациска работилница - Со позитивни мисли до подобра реалност

16 Dec 19:00 - 22:00 16 Dec 19:00 - 22:00 - Stip Stip
Hotel Oaza Hotel Oaza
Почитувани, На ден 16.12.2017 (сабота) со почеток од 19ч ќе ја одржам мојата следна Вортекс Мотивациска Работилница во Штип, под наслов ,,Со позитивни мисли до подобра реалнос   More info

Christmas Cookies Decorating

18 Dec 17:00 - 18:30 18 Dec 17:00 - 18:30 - Stip Stip
American Corner Stip American Corner Stip
  More info

5- ти хуманитарен концерт по повод "Св. Никола"

18 Dec 19:00 - 22:00 18 Dec 19:00 - 22:00 - Stip Stip
Здружение Цивитас Association Civitas Здружение Цивитас Association Civitas
  More info

Голема (пред) Новогодишна РЕТРО ЖУРКА . Група Соул Фуд.

23 Dec 21:00 - 24 Dec 01:00 23 Dec 21:00 - 24 Dec 01:00 - Stip Stip
Универзитетски ресторан. Univerzitetski restoran Универзитетски ресторан. Univerzitetski restoran
Резервации на тел. 032.550055 моб...   More info

Urban New Year’s Eve at Music Lab / Coffee Lab

31 Dec 20:00 - 01 Jan 03:00 31 Dec 20:00 - 01 Jan 03:00 - Stip Stip
Coffee Lab Coffee Lab
URBAN NEW YEAR’S EVE HIP HOP R&B HOUSE POP ROCK Dj Ace Mice HipHop R&B Trap Dj Vasile Vocal House & Hits Dj Ollie Retro Disco Rock ... more info soon Tickets...   More info

Piano Bar / New Year Party

31 Dec 20:00 31 Dec 20:00 - Stip Stip
Piano Bar Piano Bar
Ве покануваме на незаборавна новогодишна ноќ исполнета со неверојатни изненадувања и прекрасни моменти. Оваа година за музиката ќе биде задолжен најактуелниот бенд на нашите прос   More info

ДОЧЕК НА НОВА ГОДИНА

31 Dec 21:00 - 01 Jan 04:00 31 Dec 21:00 - 01 Jan 04:00 - Stip Stip
Restoran Vago- Letna Gradina Restoran Vago- Letna Gradina
Дочекајте ја Новата 2018 година во прекрасен амбиенд, добра музика и одлична...   More info

N E W Y E A R

31 Dec 21:00 31 Dec 21:00 - Stip Stip
Dublin Pub Stip Dublin Pub Stip
Docekajte ja Novata Godina Vo Dublin Pub Stip SHINE DJ FRANTIK 2018 Sampanjsko na sekoja masa/Bogata svedska masa VLEZNICA 1000 denari Be...   More info

Happy New Year (Beer) Party 2018

31 Dec 21:00 - 01 Jan 16:00 31 Dec 21:00 - 01 Jan 16:00 - Stip Stip
Only Fools and Horses pub - bar & grill Only Fools and Horses pub - bar & grill
Почитувани, Со големо задоволство Ве покануваме на нашата новогодишна забава Happy New Beer Party! Oсвен нашиот персонал, за вашата незаборавна вечер ќе се погрижи и бендот ,,The...   More info

★ New Year 2018 at Café Bar Illusion ★

31 Dec 21:00 - 01 Jan 03:00 31 Dec 21:00 - 01 Jan 03:00 - Stip Stip
Café Bar Illusion Café Bar Illusion
НЕДЕЛА, 31 Декември NewYear2018 во Café Bar Illusion заедно со Zoran Iliev & Victory Band и DJ Andrej Gjoshev почеток: 21:00 влез: 800ден. (богата шведска маса RESERVATION...   More info


© 2017 Siguez