РАМПАРАРАМИЗИРАЊЕ, концерт на СУПЕРХИКС во Скопје!

15 Dec 20:30 - 23:59 15 Dec 20:30 - 23:59 - Struga Struga
Boris Trajkovski Sports Center Boris Trajkovski Sports Center
РамПаРаРам е стихот кој последнава година најчесто го слушаме. Во кола, по дома, на ТВ, од фрижидер, во комшии, на пиво, во диско, насекаде... А 15 декември е денот кој ќе му да   More info

Moden den Struga 2017

23 Dec 20:00 - 21:30 23 Dec 20:00 - 21:30 - Struga Struga
Hotel Drim Hotel Drim
Prednovogodishen nastan za roditelite i prijatelite na Studio za tanc BAH Modni revii...tanc izvedbi...muzika...odlicna zabava za prisutnite nesekojdnevna moznost da se uziva vo...   More info

Hotel Makpetrol 4* Strugë / 240 € cifti, 3 Netë (M+D)

30 Dec 12:00 - 02 Jan 10:00 30 Dec 12:00 - 02 Jan 10:00 - Struga Struga
Hotel Makpetrol Struga Hotel Makpetrol Struga
Hotel Makpetrol 4 Strugë 240 € çifti, 3 Netë (M D) Në cmim përfshihen: Fjetja, mëngjesi dhe darka. TVSH-ja dhe taksa turistike lokale. Darka Gala e Viti të Ri. Wi-Fi. Kënd...   More info

Happy New Year 2018

31 Dec 19:00 - 01 Jan 13:00 31 Dec 19:00 - 01 Jan 13:00 - Struga Struga
Hotel Mirage Hotel Mirage
Me Rastin e Vitit te Ri 2018, Hotel Mirage & Spa Struge, organizon mbremje gazmore ne daten 31.12.2017 dhe 01.01.2018. Per Rezervime Ju lutem na kontaktoni ne: Tel: 00389 46 784...   More info

U-RECKEN @ HAPPY NEW YEAR во ВИП сала Борис Трајковски

31 Dec 22:00 - 01 Jan 08:00 31 Dec 22:00 - 01 Jan 08:00 - Struga Struga
Boris Trajkovski Sports Center Boris Trajkovski Sports Center
SUN Production со особено задоволство Ве кани да бидете дел од најмасовната Новогодишна журка во градот убав. Изминатава година навистина се потрудивме да обезбедиме гостување на...   More info

HITO во Скопје!

24 Feb 23:00 - 25 Feb 06:00 24 Feb 23:00 - 25 Feb 06:00 - Struga Struga
Boris Trajkovski Sports Center Boris Trajkovski Sports Center
Затоа што примарна цел на нашите настани е промоција на квалитетна, урбана и прогресивна музика и запознавање на домашната публика со светските трендови и актуелните и најбарани...   More info

Kraftwerk Skopje Εκδρομή με το www.dailytrips.gr

27 Feb 11:00 - 23:59 27 Feb 11:00 - 23:59 - Struga Struga
Boris Trajkovski Sports Center Boris Trajkovski Sports Center
Εκδρομή για την συναυλία των KRAFTWERK Σκόπια 27 Φλεβάρη Live 27/02/18 ARENA BORIS TRAJKOVSKI Το dailytrips.gr διοργανώνει εκδρομή μεταφορά με πούλμαν στην συναυλία των Kraftwerk...   More info

Εκδρομη Με Rock Tours Για Toto Στα Σκοπια Στις 05/03/18

05 Mar 09:00 - 06 Mar 06:00 05 Mar 09:00 - 06 Mar 06:00 - Struga Struga
Boris Trajkovski Sports Center Boris Trajkovski Sports Center
Tο Rock Tours διοργανωνει εκδρομη στα Σκοπια για την συναυλία των Toto που θα πραγματοποιηθεί στο Boris Trajkovski Sports Center στις 05/03/18 Το ΚΟΣΤΟΣ μεταφοράς & εισιτηρίου...   More info

Toto Skopje Εκδρομή με το dailytrips.gr

05 Mar 11:00 - 23:59 05 Mar 11:00 - 23:59 - Struga Struga
Boris Trajkovski Sports Center Boris Trajkovski Sports Center
Εκδρομή για την συναυλία των TOTO Σκόπια 5 Μαρτίου Live 05/03/18 ARENA BORIS TRAJKOVSKI Το dailytrips.gr διοργανώνει εκδρομή μεταφορά με πούλμαν στην συναυλία των Toto που θα   More info

ТОТО во Скопје/ 05 март/ ВИП Арена

05 Mar 20:30 - 23:00 05 Mar 20:30 - 23:00 - Struga Struga
Boris Trajkovski Sports Center Boris Trajkovski Sports Center
ЛЕГЕНДАРНИТЕ ТОТО ЗА ПРВ ПАТ ДОАЃААТ ВО СКОПЈЕ! Драги пријатели, Со огромно задоволство сакаме да ве информираме дека еден од најголемите американски бендови на сите времиња-ТОТО...   More info

Rag`n`Bone MAN во Скопје @11.05.2018

11 May 21:00 - 23:00 11 May 21:00 - 23:00 - Struga Struga
Boris Trajkovski Sports Center Boris Trajkovski Sports Center
RAG`N`BONE MAN ДОАЃА ВО СКОПЈЕ!!! Почитувани пријатели, Огромно задоволство ни е да ви најавиме дека една од најактуелните светски ѕвезди во моментов, еден од највозбудливите и...   More info


© 2017 Siguez